ثبت نام | ورود

با LAZIZ آسان آشپزی کنید

خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی را می شناسید؟

توسط: مدیر سایت آخرین بروز رسانی: ۱۵ تیر ۱۳۹۸

در این مقاله به بیماری دیابت و خوراکی های مفید برای افراد دیابتی اشاره شده است.

خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی را می شناسید؟

مقدمه:

خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی، خوراکی هایی هستند که افراد دیابتی را در خوردن انواع مواد خوراکی و غذایی محدود می کنند، در واقع خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی به آنها اجازه نمیدهد که به هر مقداری که دوست دارند از تمامی مواد غذایی استفاده کنند، آنها باید یک رژیم غذایی متعادل برای خود داشته باشند.

اما آیا با بیماری دیابت و انواع آن آشنا هستید؟ آیا با علل بروز این بیماری آشنایی دارید؟ ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی درباره ی خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی هستند را به شما معرفی خواهیم کرد، اما شاید در ابتدا لازم باشد کمی درباره ی دیابت صحبت کنیم.

اگر بخواهیم درمورد علل بروز این بیماری صحبت کنیم باید گفت: که هنوز علت اصلی آن کشف نشده است، اما عده ای پزشکان عواملی همچون: چاقی، کم تحرکی، پر خوری، وراثت و عوامل محیطی را عامل بروز این بیماری می دانند.

دیابت به بیماری گفته می شود که قند خون شما تا حد قابل توجهی بالا خواهد رفت و عملکرد سیستم بدن شما مختل خواهد. بیماری دیابت به سه دسته تقسیم می شود:

  •  دیابت نوع ۱
  •  دیابت نوع ۲
  • دیابت بارداری

دیابت نوع ۱: این نوع دیابت با تزریق انسولین کنترل می شود ، اما فرد باید رژِم غذایی مناسبی داشته باشد.

دیابت نوع ۲: در این نوع دیابت بدن می تواند گلوکز را ذخیره کرده و نتیجه آن را به خود باز گردانده و باعث بروز علائم مختلفی می شود.

دیابت بارداری : همانطور که از اسمش پیداست، یکی از انواع دیابت می باشد که معمولا در زنان باردار ایجاد می شود، به همین منظور بهتر است زنان پیش از باردار شدند به یک متخصص تغذیه مراجعه کرده و میزان کربوهیدرات های ضروری، دریافتی در روز را برای آنان مشخص کند. اگر در طول دوران بارداری خود به دیابت بارداری مبتلا شدید بهتر است از یک رژیم غذایی متعادل از فیبر، سبزیجات، میوه، پروتئین، چربی های سالم و حبوبات، استفاده کنند.

موسسات ملی بهداشت و انسانی کودکان توصیه می کنند افرادی که دارای دیابت بارداری هستند سه وعده غذایی متوسط ​​در روز را با دو تا چهار میان وعده غذا بخورند.

عده ای تصور می کنند، که زندگی با بیماری دیابت به معنای احساس محرومیت است اما این جمله کاملا اشتباه میباشد افراد مبتلا به بیماری دیابت هستند،  تنها کافیست با صرفه‌جویی در رژیم غذایی خود و انتخاب غذاهای مناسب و بهداشتی بیماری خود را کنترل کنند.

همانطور که میدانید کربوهیدرات ها و نشاسته ها می توانند سطح قند خون را افزایش دهند و قطعا استفاده بیش از حد آنها برای افراد دیابتی می تواند بسیار خطرناک باشد،  بنابراین بهتر است این افراد از کربوهیدرات و نشاسته ها و حتی مواد قندی به صورت متعادل در رژیم غذایی خود استفاده کنند.

طبق تحقیقاتی که انجمن دیابت آمریکا انجام داده است افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند بهتر است رژیم غذایی داشته باشند که از مواد غذای زیر تشکیل شده است:

  •  میوه ها و سبزیجات
  •  پروتئین ها
  •  غذاهای کم شکر
  •  اجتناب از مصرف چربی های ترانس

حال که به صورت مختصر با بیماری دیابت آشنا شدیم، قصد داریم در مورد خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی مناسب می باشد صحبت کنیم.

افرادی که مبتلا به دیابت هستند نمی تواند تمام مواد غذایی و خوراکی را مانند دیگر افراد استفاده کنند زیرا افراد مبتلا به دیابت باید سطح قند خون خود را به حالت متعادل نگه دارند.

بهتر است آنها از رژیم غذایی که غنی از میوه ها و سبزیجات و حتی پروتئین های سالم استفاده کنند زیرا این مواد غذایی به حفظ سلامتی و بهبود سلامت و جلوگیری از عوارض بعدی بیماری دیابت  کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

اما پیش از اینکه بخواهید  از یک رژیم غذایی خاص برای خود استفاده کنید بهتر است به یک متخصص تغذیه مراجعه کرده تا به شما یک رژیم غذایی متعادل با توجه به شرایطی که دارید پیشنهاد کند.

خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی به چند دسته تقسیم می شوند ، در زیر به خوراکیهای که برای افراد دیابتی که مبتلا به دیابت نوع یک و یا نوع دو هستند اشاره خواهیم کرد.

آشنایی با خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی:

۱-ماهی:

یکی از مناسب ترین و سالم ترین غذاهایی که بر روی کره زمین وجود دارد و  جزو خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی می باشدد ، ماهی است.

همانطور که میدانید ماهی انواع مختلفی دارد که تمامی آنها یک منبع عالی از اسیدهای چرب امگا ۳  و  DHA, EPA هستند که هر کدام از آنها دارای مزایای عمده برای سلامت قلب و سلامت بدن می باشند.

EPA , DHA، التهاب عروق خونی شما را کاهش داده و باعث می شود مویرگ های خونی عملکرد بهتری داشته باشند.  مطالعات نشان می‌دهد افرادی ماهی را جزو رژیم غذایی خود قرار می دهند خطر ابتلا به نارسایی قلبی در آنها به حد قابل توجهی کاهش یافته کمتر دچار بیماری های قلبی می شوند.

تفاوت آزمایشاتی که بین مردان و زنان مسن انجام شده پس از ۸ هفته که افرادی که از ماهی استفاده کرده اند به مدت قابل توجهی عروق خونی آنها کاهش یافته و پروتئین بدن آنها افزایش یافته بود همچنین باعث می شود متابولیسم بدن افزایش پیدا کند. در نتیجه ماهی نیز جزو خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی است.

۲-سبزیجات:

سبزیجات نه تنها یکی از خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی است بلکه جزو ضروری ترین مواد غذایی است که افراد دیابتی باید از آن در رژیم غذایی خود استفاده کنند. سبزیجات سبز نسبت به دیگر سبزیجات بسیار مغذی تر بوده و کالری آنها نیز کمتر می باشد آنها همچنین دارای کربوهیدرات قابل هضم هستند که برای افراد دیابتی یکی از ضروری ترین مواد غذایی می باشد.

اسفناج، کلم بروکلی و دیگر سبزیجات برگ دار منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی مختلف و همچنین ویتامین سی هستند.

طبق مطالعاتی که طی سال های اخیر انجام شده است افزایش ویتامین c باعث کاهش شاخص های التهابی و میزان قند خون ناشتا برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ و همچنین افرادی که دارای فشار خون بالا هستند مناسب می باشد.

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد سبزیجات بردار منابع خوبی از آنتی اکسیدان ها هستند همانطور که می‌دانید افرادی که به دیابت مبتلا می شوند تمام قسمتهای بدن آنها آسیب پذیر می شود . هنگامی که شما از سبزیجات برگ دار استفاده کنید آنتی اکسیدان هایی که در آنجا وجود دارد از آسیب رساندن به بینایی و آب مروارید جلوگیری خواهند کرد آب مروارید یکی از عوارض شایع بیماری دیابت میباشد.

۳-دارچین:

خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی ، مناسب می باشد. دارچین یکی از یکی از ادویه هایی است که دارای مقدار بسیار زیادی آنتی اکسیدان می باشد مطالعاتی که انجام شده است تا چه حد می تواند سطح قند خون را تا حد قابل توجهی کاهش داده و همچنین باعث از بین رفتن حساسیت به انسولین می شود.

چندی پیش تعدادی از افرادی را که به دیابت نوع دو مبتلا بودند به مدت ۹۰ روز تحت نظر گرفته و مصرف دارچین را در طول ۹۰ روز به آنها توصیه کرده بودند پس از ۹۰ روز هنگامی که از آنها آزمایش مجدد گرفته شد متوجه شدند که این افراد وضعیت بهتری نسبت به افرادی که دارچین را در رژیم غذایی خود جای نداده اند دارند.

دارچین می‌تواند سطح کلسترول و تری گلیسیرید خون را به مقدار قابل توجهی کاهش داده و از بالا رفتن قند جلوگیری می کند.  افرادی که مبتلا به دیابت هستند بهتر است در رژیم غذایی خود روزانه کمتر از یک قاشق چایخوری دارچین استفاده کنند.

همانطور که در بالا ذکر شد  دارچین یکی از ضروری‌ترین مواد غذایی است که باید افراد دیابتی حتماً روزانه از آن استفاده کنند اما اگر مصرف آن روزانه بیشتر از یک قاشق چای خوری شود می تواند اثرات نگران‌ کننده‌ای داشته باشد. سبزیجات را هم می توان خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی دانست.

۴- تخم ‌مرغ :

تخم مرغ یکی دیگر از خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی است که می تواند مزایای بسیار شگفت انگیزی بر کنترل این بیماری داشته باشد، در واقع استفاده از تخم مرغ باعث میشود که شما در طول روز به طور کامل سیر بمانید، همچنین مصرف منظم تخم مرغ خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش داده و باعث بهبود حساسیت به انسولین و کاهش التهاب عروق خونی می شود.

طی مطالعاتی در سال های اخیر انجام شده است افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ اگر در طول روز ۲ عدد تخم مرغ را مصرف کنند در واقع یک منبع پروتئین بسیار زیاد را به بدن خود وارد کرده و همچنین میزان کلسترول و قند خون خود را تا حد قابل توجهی کاهش داده اند.

علاوه بر تمام مواردی که در بالا ذکر شد  تخم مرغ حاوی مقدار بسیار زیادی آنتی اکسیدان می باشد، که باعث سالم نگه داشتن چشم هایتان خواهد شد، اما نکته ای که هنگام مصرف تخم مرغ باید در نظر داشته باشید این است که، افرادی که مبتلا به دیابت هستند باید تمام یک تخم‌مرغ را مصرف کند منظور سفیده و زرده آن است،  زیرا: تمام مواد مغذی یک تخم مرغ بیشتر در زرده آن وجود دارد. در نتیجه تخم مرغ را هم می توان خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی دانست.

۵- زردچوبه :

یکی دیگر از خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی زردچوبه می باشد، زردچوبه یک ادویه با مزایای بهداشتی و بسیار مغذی زیاد است. زیرا: می تواند سطح التهاب عروق خونی و میزان قند خون را کاهش دهد، همچنین تا مقدار قابل توجهی از ابتلا به بیماری‌های قلبی جلوگیری می کند.

با توجه به اینکه زردچوبه حاوی مقدار قابل توجهی آنتی اکسیدان و کورکومین میباشد در نتیجه برای افراد دیابتی جزو یکی از مواد غذایی ضروری است، کورکومین یکی از مواد غذایی ضروری برای سلامت کلیه می باشد و همانطور که میدانید بیماری دیابت به راحتی می تواند باعث آسیب رساندن به کلیه ها شود، بنابراین مصرف زردچوبه می تواند ابتلا شدن به بیماری‌های کلیوی را در افراد دیابتی  تا حد قابل توجهی کاهش دهد.بنابراین افراد دیابتی باید در طول روز در رژیم غذایی خود از زردچوبه استفاده کنند.زیرا زردچوبه یکی از اساسی ترین خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی می باشد.

۷-آجیل :

یکی از خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی آجیل است. ممکن است عده ای تصور کنند که آجیل برای افراد دیابتی یکی از پرخطر ترین مواد غذایی می باشد. برخی از مواد تشکیل دهنده ی آجیل حاوی مقدار بسیار زیادی از کربوهیدرات می باشند که قطعا برای افراد دیابتی بسیار پر خطر است.

اما برخی از مواد تشکیل دهنده ی آجیل از قبیل:

  • پسته – ۵ گرم کربوهیدرات
  • گردو- ۲ گرم کربوهیدرات
  • بادام – ۲٫۶ گرم کربوهیدرات

این مواد علاوه بر اینکه می توانند التهاب عروق خونی را کاهش دهند، باعث کاهش حساسیت به انسولین میشود. آزمایشات اخیر نشان می دهد که افراد مبتلا به دیابت نوع ۲,  اغلب سطح انسولین بدن آنها بسیار بالا است،  که این میزان رابطه مستقیمی با چاقی دارد.

طی مطالعاتی که انجام شده است افراد مبتلا به دیابت اگر در طول روز ۳۰ گرم گردو را به رژیم غذایی خود اضافه کنند در طول یکسال می توانند با کاهش وزن، بهبود عملکرد بدن و کاهش قابل توجهی از میزان انسولین روبه‌رو شوند، این نکته را فراموش نکنیم که اگر سطح انسولین بدن بیش از حد افزایش یابد ممکن است به بیماری‌های از قبیل سرطان و آلزایمر مبتلا شوید.

و در آخر اینکه تحقیقات در مورد انواع مختلف آجیل نشان می دهد که مصرف منظم می تواند التهاب و کاهش قند خون، سطح HbA1c و LDL را کاهش دهد. در نتیجه آجیل را هم می توان خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی دانست.

۸- کلم بروکلی :

کلم بروکلی یکی دیگر از خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی است این سبزیجات جزو یکی از پرطرفدار ترین سبزیجات در سراسر جهان می باشد.  جالب باشد که بدانید نصف فنجان کلم بروکلی پخته شده تنها حاوی ۲۷ کالری و ۳۰ گرم کربوهیدرات می باشد که این کربوهیدرات به راحتی قابل هضم بوده و همچنین حاوی مواد مغذی همچون ویتامین سی بالا و منیزیم است. در نتیجه کلم بروکلی را هم می توان خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی دانست.

طبق مطالعاتی که بر روی بیماران دیابتی انجام شده است افرادی که کلم بروکلی را در طول رژیم غذایی خود استفاده کردند تنها ساعت انسولین در بدن آنها کاهش یافته بلکه سلول های آنها مقاوم تر شده و متابولیسم بدن عملکرد بهتری از خود نشان خواهد داد,  یکی دیگر از خواص کلم بروکلی محافظت است چشم ها و بینایی شما می باشد. زیرا: کلم بروکلی حاوی مقدار بسیار زیادی از آنتی اکسیدان است.

۹- روغن زیتون :

یکی دیگر خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی روغن زیتون می باشد. روغن زیتون تاثیر فوق العاده ای بر روی سلامت قلب خواهد داشت. این ماده خوراکی به دلیل این که شامل اسید اولئیک میباشد که نوعی از چربی های غیر اشباع است برای بهبود تری گلیسیرید که تاثیر بسیار زیادی بر روی بیماری دیابت نوع ۲ دارد مناسب می باشد.

همچنین طبق تحقیقاتی که برای بیماران دیابتی انجام شده مصرف روغن زیتون می تواند باعث بالا رفتن آنتی اکسیدان موجود در بدن شود که باعث کاهش عروق خونی شده و همچنین از سلول های عروق خونی محافظت می کند و در نهایت باعث کاهش فشار خون میشود.

اما نکته ای که باید هنگام مصرف روغن زیتون به آن توجه کنید،  این است که شما بتوانید یک روغن زیتون طبیعی را تهیه کنید زیرا: بسیاری از روغن زیتون هایی که در بازار موجود هستند ترکیبی از روغن هایی مانند روغن ذرت و دیگر روغن ها با یکدیگر هستند که قطعا می تواند آثار مخرب و خطرناکی را برای بیماری‌های دیابتی در پی داشته باشد.

۱۰- سرکه سیب:

یکی دیگر از خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی سرکه سیب می باشد سرکه سیب حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ است که برای کاهش حساسیت به انسولین کاهش قند خون ناشتا  بسیار مناسب می باشد.  تحقیقات نشان داده است که اگر در رژیم غذایی خود سرکه سیب اضافه کنید کربوهیدرات و میزان قند خون بدن شما تا ۲۰ درصد کاهش پیدا می‌کند و همچنین  بیماران مبتلا به دیابت قبل از خواب یک قاشق سرکه سیب را در یک لیوان آب مخلوط کرده و آن را بخورند قند خون ناشتای آنها ۶ درصد کاهش پیدا می کند،  بنابراین سعی کنید که هر روز یک قاشق سرکه سیب را به همراه یک لیوان آب میل کنید و اگر بتوانید مصرف آن را به روزی دو قاشق در روز افزایش دهید نتیجه بهتری خواهید گرفت.

۱۱- سیر:

دیگر از خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی که می‌تواند مزایایی چشمگیر و فوق‌العاده‌ای بر بهبود عملکرد بدن آن‌ها داشته باشد سیر است.

طبق مطالعات متعددی که انجام شده است سیر می تواند التهاب ، قند خون و کلسترول بدن افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ را تا حد قابل توجهی کاهش دهد و همچنین در کاهش فشار خون تاثیر بسیار موثری خواهد داشت.

بر طبق و آزمایشاتی که بر روی افرادی که به دیابت مبتلا هستند انجام شده است اگر در طول ۱۰ هفته به طور میانگین در رژیم غذایی خود از سیر استفاده کنید، قند خون بدن شما ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت، بنابراین حتما سیر را جزو رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید. در نتیجه سیر را هم می توان خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی دانست.

۱۲- کدو سبز:

کدو جزو سالم ترین سبزیجات می باشد,  بنابراین می‌توان آن را جزو خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی دانست, همانطور که می دانید کدو ها انواع مختلفی دارند اما کدو سبز می تواند تاثیر بسزایی بر روی بیماری دیابت داشته باشد.

زیرا به راحتی می تواند انسولین را کاهش داده و مانع آسیب رسیدن به چشم ها و بروز آب مروارید در بیماران دیابتی شود و همچنین می‌تواند قند خون آنها را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

جالب است بدانید که یک فنجان پودر کدو حاوی ۹ گرم کربوهیدرات است که به راحتی قابل هضم بوده و می تواند متابولیسم بدن شما را بهبود بخشد.

۱۳- توت:

توت نیز جزو خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی در واقع توت ها منبع غنی از آنتی اکسیدان ها هستند که می توانند از استرس اکسیداتیو جلوگیری کنند,  اکسیداتیو  باعث بروز  قلبی و برخی از سرطان ها می شود.

بر طبق مطالعاتی که بر روی افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند انجام شده است این نوع استرس می‌تواند تاثیر بسیار مخربی بر روی بدن آنها بگذارد. استرس اکسیداتیو زمانی رخ می‌دهد که عدم تعادل بین آنتی اکسیدان ها و مولکول های نامنظم به نام رادیکال‌های آزاد در بدن رخ می دهد. در نتیجه انواع توت را هم می توان خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی دانست.

زغال اخته، تمشک، توت فرنگی حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان ها و فیبرها هستند. همچنین این مواد خوراکی حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مهم دیگری از قبیل : ویتامین c,  ویتامین k و پتاسیم هستند.  افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند بهتر است این مواد را در صبحانه و یا به عنوان یک میان وعده کوچک استفاده کنند. زیرا: تاثیر آن بیشتر خواهد بود.

۱۴- سیب زمینی  شیرین:

سیب زمینی شیرین نیز جزو خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی است در واقع افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند می توانند از این ماده خوراکی به مقدار کم در طول روز استفاده کنند تا سطح قند خون آنها کنترل شود.

سیب زمینی منبع غنی از فیبر، ویتامین A ویتامین c و پتاسیم می‌باشد. شما می توانید سیب زمینی شیرین را به صورت آب پز به عنوان یک میان وعده غذایی متعادل به همراه سبزیجات و برگ سبز سبزیجات خوراکی استفاده کنید تا میزان پروتئین  بدن شما به مقدار کامل تامین شود.

۱۵- ماست پروبیوتیک:

اگر بخواهیم در مورد یکی دیگر از خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی صحبت کنیم می توانیم به ماست پروبیوتیک اشاره کنیم.  طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۱ بر روی افراد دیابتی انجام شد آنها با خوردن ماست پروبیوتیک توانستند سطح کلسترول خون خود را تا حد قابل توجهی کاهش داده و همچنین از خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در امان باشند.

بر طبق این تحقیقات مصرف غذاهایی که حاوی پروبیوتیک هستند باعث کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو و همچنین افزایش حساسیت به انسولین می شود.

افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند بهتر است از ماست پروبیوتیک به عنوان دسر و یا به عنوان یک صبحانه سالم استفاده کنند. زیرا: یکی از خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی بشمار می رود.

تمامی مطالبی که در بالا ذکر شد می تواند باعث شود که فردی که به بیماری دیابت مبتلا است یک شرایط متعادل تر و همچنین یک زندگی راحت تر و سالم تر را با این بیماری پشت سر بگذارد.

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که به بیماری دیابت مبتلا هستید بهتر از تمامی مواردی که در بالا ذکر شد را بطور کامل بخوانید و  یک رژیم غذایی مناسب بر اساس آنها برای خود تنظیم کنید،  اما همانطور که پیشتر گفتیم برای این که بتوانید خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی را بشناسید و بتوانید یک رژیم غذایی متعادل برای خود داشته باشید بهتر است به یک متخصص تغذیه مراجعه کرده تا بتواند شما را به طور کامل راهنمایی کند.


آموزش های تصویری [آرشیو]

تست فرانسوی خوشمزه

اسموتی کم کالری و لاغری

پیتزای سیب زمینی خوشمزه و آسان

غذاهای رژیمی و سالم با مرغ

آموزش غذای آسان چینی با نودل

آموزش کوکی های سالم برای کم کردن وزن

آموزش ۴ نوع غذایی که شما را لاغر می کند

آموزش غذای کره ای آسان

آموزش تست کره ای پرطرفدار

وبلاگ [آرشیو]

خوراکیهای مفید برای افزایش قد خوراکیهای مفید برای افزایش قد ، چه خوراکی هایی هستند؟

خوراکیهای مفید برای افزایش قد ، جزو خوراکی هایی هستند که بسیاری از افراد ممکن است تصور کنند که، نمی توانند دارای تاثیر مثبتی بر روی آنها برای افزایش قد داشته باشند. عده ای تصور می کنند که افزایش قد تنها تا پایان دوران بلوغ امکان پذیر است اما لازم به ذکر است که شما تا سن ۲۰ سالگی نیز می توانید با مصرف خوراکیهای مفید برای افزایش قد، قد خود را افزایش دهید.

خوراکیهای مفید برای افزایش شیر مادر خوراکیهای مفید برای افزایش شیر مادر را میشناسید؟

در این مقاله به خوراکیهای مفید برای افزایش شیر مادر و همچنین سلامت مادر و فرزند اشاره می کنیم.

خوراکیهای مفید برای تقویت حافظه خوراکیهای مفید برای تقویت حافظه و تاثیر آنها بر روی عملکرد ذهن

در این مقاله به راهکارهایی برای تقویت حافظه و ذهن و همچنین خوراکیهای مفید برای تقویت حافظه و تاثیر آنها بر روی عملکرد ذهن صحبت خواهیم کرد.

همه چیز در مورد دانه چیا و نحوه استفاده

در آمریکا چیا را به عنوان دانه ای می شناسند که در عروسکهای سفالی به شکل حیوانات کشت می شود تا پس از سبز شدن به پشم بدن آنها شباهت پیدا کند (مثل سبزه های عید نوروز ما) اما چیا در حقیقت نوعی ابر غذاست.

خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی را می شناسید؟

در این مقاله به بیماری دیابت و خوراکی های مفید برای افراد دیابتی اشاره شده است.

روش تهیه انجیر خشک شده روش خشک کردن انجیر در خانه و خواص آن

خشک کردن انجیر در خانه یکی از بهترین روش ها می باشد. شما به راحتی می توانید با استفاده از این روش های متعدد انجیر ها را خشک نمایید. البته این مسئله را نیز مد نظر قرار دهید که این روش خشک کردن انجیر ها طبیعی بوده و هیچ گونه افزودنی ای به ان اضافه نمی شود. از این رو مدت ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد بود.

دستور پخت [آرشیو]

جوانه ماش آموزش طرز تهیه جوانه ماش

در این متن سعی شده است طرز تهیه جوانه ماش به صورت خانگی در دو روش به طور کامل شرح داده شود.

ترشی سیر طرز تهیه ترشی سیر به روش غنچه ای و کنسروی

سیر ترشی یکی از چاشنی های خوشمزه ای است که در ایران طرفداران بسیاری دارد. شما می توانید به راحتی طرز تهیه ترشی سیر را در دو نوع غنچه ای و کنسروی در کنار ما آموزش ببینید. سیر ترشی غنچه ای نسبت به کنسروی ماندگاری بیشتری داشته و به همین دلیل طرفداران بیشتری نیز دارد.

طرز تهیه جوحه کباب طرز تهیه جوجه کباب خوشمزه و خوشرنگ

یکی از خوش طعم ترین غذاها در سفره ی ما ایرانی ها جوجه کباب است. البته طرز تهیه جوجه کباب در هر منطقه ای بر حسب سلیقه متفاوت است. اما معمول ترین روشی که در تهیه جوجه کباب از آن استفاده می شود، جوجه کباب زعفرانی است. شما می توانید این روش تهیه جوجه را در متن زیر مطالعه نمایید.

طرز تهیه باقلوا طرز تهیه باقلوا شیرینی خوشمزه و خوش طعم

باقلوا یکی از شیرینی های خوشمزه و لذیذ استان یزد می باشد. اما شما به راحتی می توانید این شیرینی خوشمزه را در منزل تهیه کنید. طرز تهیه باقلوا چندان مشکل نیست، به همین دلیل به راحتی می توان این شیرینی را آماده و صرف کنید. ما در این مطلب به شما طرز تهیه آن را آموزش می دهیم.

طرز تهیه جوجه ترش طرز تهیه جوجه ترش غذای خوشمزه شمالی

غذای جوجه ترش یکی از غذاهای معروف شهرهای شمالی است. شما می توانید به راحتی این غذای خوشمزه را در منزل تهیه نمایید. کافیست مراحل طرز تهیه جوجه ترش را در متن زیر انجام دهید. نحوه درست کردن جوجه ترش بسیار آسان است از این رو زمان زیادی از شما گرفته نمی شود.

طرز تهیه بستنی سنتی طرز تهیه بستنی سنتی و تاریخچه ی آن

بستنی سنتی یکی از بستنی های خاص ایرانی می باشد که به دلیل داشتن گلاب و زعفران طرفداران بسیاری دارد. این بستنی در تمام فصول سال قابل تهیه می باشد و شما به راحتی می توانید طرز تهیه بستنی سنتی را فرا گیرید. این بستنی زرد رنگ بوده و طعمی زعفرانی دارد و فقط در کشور ایران تولید می شود.

دوستان و همراهان گرامی در صورت تمایل می توانید با آدرس ایمیل info@laziz123.ir مکاتبه نمائید.

ایمیل:

تلفن:

کانال تلگرام:

آی دی تلگرام

 

ارسال پیام
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد | کپی برداری از مطالب این وبگاه مجاز نمی باشد.