ثبت نام | ورود

با LAZIZ آسان آشپزی کنید

خوراکیهای مفید برای افزایش قد ، چه خوراکی هایی هستند؟

خوراکیهای مفید برای افزایش قد
توسط: مدیر سایت آخرین بروز رسانی: ۳۰ تیر ۱۳۹۸

خوراکیهای مفید برای افزایش قد ، جزو خوراکی هایی هستند که بسیاری از افراد ممکن است تصور کنند که، نمی توانند دارای تاثیر مثبتی بر روی آنها برای افزایش قد داشته باشند. عده ای تصور می کنند که افزایش قد تنها تا پایان دوران بلوغ امکان پذیر است اما لازم به ذکر است که شما تا سن ۲۰ سالگی نیز می توانید با مصرف خوراکیهای مفید برای افزایش قد، قد خود را افزایش دهید.

خوراکیهای مفید برای افزایش قد ، چه خوراکی هایی هستند؟

شاید برایتان جالب باشد که بگوییم این یک تصور کاملا غلط است و شما تنها با یک تغذیه ی مناسب می توانید باعث افزایش خود تا حد قابل توجهی شوید. ما در این مطلب قصد داریم ۱۰ خوراکیهای مفید برای افزایش قد را به شما معرفی کنیم.

عده ای معتقدند که رژِیم غذایی مناسب نمی تواند باعث افزایش قد آنها شود، زیرا: دارای والدینی کوتاه قد می باشند، اما اگر شما مراقب مواد غذایی که به کودکان شما در طول دوره بلوغ استفاده می کنند، باشید براحتی می توانید تاثیر بسزایی در افزایش قد آنها داشته باشید.

البته این نکته را هم فراموش نکنید که گاهی اوقات بهتر است با یک متخصص غدد برای افزایش قد فرزندان خود پیش از دوران بلوغ صحبت کنید، تا نگرانی شما بر طرف شود.

اما شاید در ابتدا بهتر باشد به سوالاتی که ممکن است در رابطه با خوراکیهای مفید برای افزایش قد در ذهن شما بوجود بیاید پاسخ دهیم. ممکن است عده ای تصور کنند که کلسیم می تواند بر روی افزایش قد تاثیر بگذارد؟ باید در جواب بگوییم: خیر ! و یا ویتامین D می تواند باعث افزایش قد شود؟ باید بگوییم جواب منفی است. آیا دیگر پروتئین ها و ویتامین ها می توانند باعث افزایش قد شوند؟

در جواب بهتر است بگوییم، تمام مواد مغذی و املاح معدنی می توانند تاثیر مستقیمی بر روی افزایش قد افراد داشته باشند، اما جالب است بدانید در بدن شما مجموعه ای از تغییرات بیوشیمیایی وجود دارد که یکی از اساسی ترین فاکتورهای افزایش قد در افراد می باشد، که هورمون رشد نام دارد.  حال ما در زیر قصد داریم به این نکته اشاره کنیم.

هورمون رشد HGH که از آن بعنوان هورمون رشد یاد می شود، تاثیر بسیار مستقیمی بر روی افزایش قد خواهد داشت ،این هورمون علاوه بر اینکه بر روی افزایش قد تاثیر مثبتی دارد می تواند بر روی  تقویت سلول های بدن شما تاثیر حیاتی بگذارد، زیرا: به بافت ها و اندام های حیاتی بدن شما این اجازه را می دهد که عملکرد بهتری داشته باشند.

سطح HGH رابطه ی مستقیمی با بالا رفتن سن شما دارد، یعنی هرچه سن شما بیشتر شود در نتیجه رشد این هورمون نیز خواهد شد. اما شما می توانید با مصرف خوراکی های مناسب سطح ترشح این هورمون را حتی تا زمان سالخوردگی درحد متعادلی نگه دارید.

خوراکیهای مفید برای افزایش قد

یکی از نکاتی که باید بسیار توجه کنید این است که، هیچ یک از مواد غذایی بطور مستقیم حاوی HGH نیست ، اگر شما بتوانید خوراکی هایی را مصرف کنید که حاوی HGH هستند می توانید باعث افزایش قد خود شوید، حال ما قصد داریم،  به خوراکیهای مفید برای افزایش قد و غذاهایی که سطح HGH آنها بسیار بالاست اشاره کنیم.

آیا سبزیجات می تواند تاثیر مستقیمی بر روی افزایش قد داشته باشند و یا به عبارتی آیا سبزیجات را می توان جزو خوراکیهای مفید برای افزایش قد بشمار آورد؟

یک رژیم غذایی سالم شامل تمامی مواد غذایی می شود سبزیجات نیز همانند دیگر مواد غذایی برای رشد بدن شما ضروری می‌باشند زیرا: حاوی مواد مغذی بسیار زیادی هستند که می‌توانند به ساخت سلول‌های جدید و تقویت استخوان های شما کمک کنند.

بنابراین شما باید سبزیجات را جزو رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، البته این نکته را فراموش نکنید که سبزیجات زمانی بر افزایش قد شما تاثیر گذار خواهند بود که از آن‌ها به صورت متعادل و  مداوم استفاده کنید..

شما در رژیم غذایی خود نیاز به کالری پروتئین، ویتامین و انواع مواد معدنی برای رشد بدن خود دارید اما این نکته را فراموش نکنید که شما نمی‌توانید انتظارات غیر معقول و یا غیر واقعی برای افزایش قد خود با مصرف این مواد غذایی داشته باشید.

سبزیجات با برگ های سبز تیره رنگ

سبزیجات و مواد غذایی که دارای برگ‌های سبز تیره رنگ هستند مانند اسفناج، کلم و دیگر سبزیجات این چنینی می توانند به شما کمک کنند که تمامی مواد مغذی و املاح معدنی را به استخوانهای خود برسانید طبق مطالعاتی که در یک موسسه تحقیقاتی انجام شده است،  اصلی ترین مواد برای رشد استخوان ها شامل: کلسیم، منیزیم و پتاسیم می باشد که باعث تقویت استخوان ها نیز میشود .

همچنین ویتامین K نیز می تواند در رشد و تقویت استخوان ها تاثیر بسزایی داشته باشد و از لخته شدن خون جلوگیری میکند،  تمامی مواردی که در بالا ذکر شد در سبزیجاتی که دارای برگ تیره رنگ میباشد، وجود دارند. بنابراین سبزیجات را می توان خوراکیهای مفید برای افزایش قد بحساب آورد.

لوبیا و نخود فرنگی

لوبیا و نخود فرنگی را می توان جزو خوراکیهای مفید برای افزایش قد دانست زیرا: این مواد غذایی حاوی مقادیر زیادی از پروتئین هستند که پروتئین می تواند باعث تقسیم سلولی و افزایش رشد سلول‌ها شود بنابراین می توان لوبیا را یکی از منابع غنی برای افزایش قد به شمار آورد،  طبق تحقیقاتی که چند سال پیش در یک موسسه تحقیقاتی انجام شده است لوبیا حاوی مقادیر زیادی از پتاسیم و روی است که می تواند اختلالات رشد بدن شما را کاملاً کاهش دهد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید غذاهای غنی از کربوهیدرات مانند غلات، نان و برنج مانع افزایش قد خواهند شد.اروپایی های در مقایسه با آسیایی ها ترجیح می دهند بجای مصرف کربوهیدرات از پروتئین ها بیشتر استفاده کنند، به همین دلیل است که اروپایی ها نسبت به آسیایی ها قد بلندتری دارند,  لازم به ذکر است که اسیدهای چرب مانند اسیدی که در گردو وجود دارد می تواند باعث افزایش قد شود,  بنابراین گردو را می‌توان جزو یکی از خوراکیهای مفید برای افزایش قد به شمار آورد.

اگر بخواهیم در مورد یکی دیگر از مواد غذایی که باعث افزایش قدرت صحبت می شود می توانیم به گوشت مرغ اشاره کنیم زیرا: گوشت مرغ منبع عالی از پروتئین است که می‌تواند باعث افزایش قد میشود.

خوراکیهای مفید برای افزایش قد :

 • آناناس: یکی از خوراکیهای مفید برای افزایش قد آناناس می باشد آناناس کمک می کند تا بدن شما ملاتونین را در شب تولید کند و  و همچنین این که شما در شب خواب راحت تری داشته باشید زمانی که شما خواب هستید ملاتونین باعث می شود که هورمون رشد به طور طبیعی فعالیت خود را بیشتر کند که در نتیجه باعث افزایش قد خواهد شد،لازم به ذکر است که میوه آناناس برای عملکرد بهتر دستگاه گوارشی بدن نیز بسیار مفید می باشد.
 • گوشت گاو: گوشت گاو نیز جزو آن دسته از خوراکیهای مفید برای افزایش قد است زیرا این گوش حاوی اسید آمینه های بسیار زیادی است که می تواند باعث تقویت استخوان ها شود و همچنین استخوان های شما را به طرز شگفت انگیزی محکم و قوی تر نسبت به گذشته خواهد کرد.
 • روغن نارگیل:  شاید برایتان جالب باشد که بدانید روغن‌ نارگیل به طرز شگفت انگیزی می توانند به سوخت و ساز بدن شما کمک کرده و همچنین به سوزاندن چربی ها در بدن کمک می کند، از طرفی روغن نارگیل یکی از خوراکیهای مفید برای افزایش قد به شمار می آید، شما هرگز حتی به این قضیه فکر کرده بودید که چربی می تواند باعث از بین بردن چربی دیگری شود.
 • شکلات خام: یکی از خوراکیهای مفید برای افزایش قد انسان میباشد منظور از شکلات خام این است که بدون ترکیب با چیزی هایی از قبیل: پاستیل، ژله و… آن شکلات تولید شده باشد. شکلات باعث تحریک غده هیپوفیز شده و باعث می شود که غده رشد و همچنین دوپامین بیشتری در بدن تولید شود، لازم به ذکر است که شکلات یک منبع بسیار غنی از اسیدهای آمینه می باشد.

اگر تمام خوراکی هایی که در بالا ذکر شد را به طور منظم مصرف کنید قطعاً قاعده رشد شما می تواند عملکرد بهتری داشته باشد و از این رو به شما کمک می کند که قد بلندتری داشته باشید.

حال میخواهیم در زیر به خوراکیهای مفید برای افزایش قد اشاره کنیم که باعث می شود غده ی رشد عملکرد بسیار بهتری داشته و شما قد بلندتر شوید.

علاوه بر این که شما باید یک مواد مغذی استفاده کنید تا غده رشد تحریک شده و فعالیت بهتری داشته باشد باید مواد مغذی مناسب با رشد استخوان های خود استفاده کنید اما آیا می دانید این مواد مغذی چه چیزهایی هستند؟

کلسیم:

یک ماده مغذی ضروری است که مسئول آنها و همچنین حفظ سلامت آنها را به عهده دارد، در واقع می‌توان گفت یکی از موارد اصلی برای افزایش قد دریافت کلسیم کافی به بدن می باشد،  اما در چه خوراکی هایی کلسیم یافت می شود؟

 1. ماهی : ماهی یک منبع غنی از پروتئین ها و دو نوع اسید چرب امگا ۳ و EPA , DHA می باشد،  تنها به رشد و عملکرد بهتر مغز شما کمک می کنند بلکه می توانند کلسیم بسیار زیادی را وارد بدن کرده و همچنین از بدن شما در برابر بیماری های قلبی و حمله های قلبی محافظت می کنند.
 2. جو دوسر: بلغور جو دوسر یکی از خوراکیهای مفید برای افزایش قد به شمار می‌آید زیرا این ماده غذایی حاوی فیبر بسیار زیادی است که باعث کاهش کلسترول در بدن می شود و همچنین باعث کنترل قند خون شما شده و کلسیم بسیار زیادی را وارد بدن شما می کند.
 3. لوبیا چیتی: یکی دیگر از خوراکیهای مفید برای افزایش قد که یک منبع عالی از آهن می باشد و همچنین حاوی مواد مغذی حیاتی که در تولید گلبول قرمز و هموگلوبین خون موثر بوده لوبیا چیتی است.  این ماده غذایی  علاوه بر این که کلسیم بسیار زیادی را وارد بدن شما می کند باعث می شود که اکسیژن بیشتری به تمام سلولهای بدن شما منتقل شود.
 4. پرتغال و یا آب پرتقال طبیعی: همانطور که می دانید پرتقال و سایر مرکبات یک منبع غنی از ویتامین c هستند می‌توانند برای افزایش قد و همچنین برای رشد و توسعه تمام بافت های بدن موثر باشند،  ویتامین c نه تنها باعث افزایش قد می شود بلکه باعث افزایش سلامت پوست و مو نیز خواهد شد،  بنابراین می توان پرتقال را جزو خوراکیهای مفید برای افزایش قد دانست.

ویتامین D:

خوراکیهای مفید برای افزایش قد

 یکی دیگر از املاح معدنی و مواد مغذی که باعث افزایش قد می شود ویتامین دی است،  ویتامین دی همانند کلسیم سلامت استخوان های شما را حفظ کرده و همچنین باعث افزایش قابلیت آنها شده و در افزایش قد تاثیر بسیار بسزایی دارد، علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد از دیگر مزایای ویتامین دی می توان به حفاظت از بدن شما در برابر بیماری های  سخت از قبیل سرطان،  فشار خون بالا و دیابت نوع یک اشاره کرد،  حال می خواهیم به خوراکیهای مفید برای افزایش قد که حاوی ویتامین دی بسیاری هستند اشاره کنیم:

 1. تخم مرغ: تخم مرغ را می توان جزو خوراکیهای مفید برای افزایش قد در آن زیرا این ماده غذایی حاوی ویتامین ای بسیاری می باشد که ویتامین a یکی از مواد ضروری برای رشد استخوان هاست و همچنین برای سلامت چشم نیز بسیار مفید می باشد.
 2. تن ماهی: تن ماهی جزو یکی از منابع غنی اسیدهای چرب امگا ۳ و همچنین امگا ۶ می باشد که باعث شده کلسترول خونی کاهش پیدا کرده و همچنین سلامت سیستم قلبی عروقی شما بهبود پیدا کند،  بنابراین می توان تن ماهی را جزو خوراکیهای مفید برای افزایش قد به شمار آورد.
 3. قارچ: قارچ ها انواع مختلفی دارند اما تمامی آنها می توانند باعث بالا بردن ایمنی سیستم بدن شما شوند زیرا آنها حاوی منابع غنی از آنتی اکسیدان ها هستند که می تواند باعث محافظت از DNA بدن شما شود،  و همچنین این که در افزایش قد تاثیر بسزایی دارد. قارچ را می توان از خوراکیهای مفید برای افزایش قد بحساب آورد.
 4. شیر سویا: همانطور که میدانید سویا حاوی پروتئین بسیار بالایی است که می تواند سلامت بدن شما را تامین کند، همچنین شیر سویا حاوی یک منبع غنی از ویتامینB12  است که به حفظ سلامت گلبول های قرمز و تولید آهن کمک بسیار زیادی می کند بنابراین شما می‌توانید شیر سویا را جزو خوراکیهای مفید برای افزایش قد بدانید.
 5. منیزیم: منیزیم یکی دیگر از املاح و مواد معدنی مغذی که باعث افزایش قد خواهد شد منیزیم می باشد. زیرا:  بدن را برای پردازش کلسیم و ویتامین d آماده می‌کند و می توان آن را یکی از مواد ضروری برای افزایش قد و رشد استخوان ها دانست.
  اگر بخواهیم در مورد دیگر مزایای منیزیوم صحبت کنیم ، می توان گفت که منیزیم می تواند از پوکی استخوان و همچنین بیماری هایی که مربوط به استخوان می شوند جلوگیری کند. حال سوال ممکن است برایتان پیش بیاید که منیزیم در کدام مواد غذایی وجود دارد؟  در زیر به خوراکیهای مفید برای افزایش قد که حاوی منیزیم بالایی هستند اشاره خواهیم کرد.
 6. موز: یکی از خوراکیهای مفید برای افزایش قد که حاوی منیزیم بسیار زیاد و همچنین منبع غنی از پتاسیم است موز می باشد،  مزایای اصلی موضوع اشاره کنیم می توان به وجود پتاسیم ، افزایش متابولیسم بدن،  بالا بردن قدرت عضلانی و همچنین کاهش خطر ابتلا به اختلالات قلبی و کلیه نیز اشاره کرد.
 7. بادام:بادام را هم می‌توان یکی از خوراکیهای مفید برای افزایش قد دانست، زیرا: که حاوی پتاسیم، آهن ،ویتامین دی و منیزیم بسیار زیادی است، همچنین می تواند ویتامین های بدن شما را تامین کند و از بدن شما در برابر انواع دیابت و بیماری آلزایمر و همچنین وارد شدن انواع سموم مضر به بدن علی الخصوص از طریق آلودگی هوا جلوگیری کند.
 8. دانه کدو تنبل:دانه کدو تنبل یک منبع غنی از روی می باشد،  شاید برایتان جالب باشد که روی می تواند باعث افزایش سیستم ایمنی بدن شما شده و همچنین رشد و تقسیم سلولی را افزایش می‌دهد و به کیفیت خواب شما می افزاید. بنابراین  دانه کدو تنبل را میتوانید یکی از خوراکیهای مفید برای افزایش قد دانست‌.
 9. اسفناج: اسفناج و سایر سبزیجاتی که دارای برگ سبز تیره هستند، منبع غنی از ویتامین K,  آهن و روی می باشند که تمامی آنها علاوه بر این که باعث افزایش قد می شوند باعث تقویت استخوان ها و حفظ سلامت استخوان های بدن شما نیز خواهند شد و می توان ان را جزو خوراکیهای مفید برای افزایش قد دانست.

تمامی این موارد که در بالا ذکر شد می تواند تاثیر مستقیمی بر روی افزایش قد شما داشته باشد بنابراین اگر می‌خواهید بدون اینکه از داروهای شیمیایی و عمل های جراحی استفاده کنید برای افزایش قد خود استفاده کنید بهتر ازمواد خوراکی که در بالا ذکر شد استفاده کرده تا علاوه بر اینکه قد شما بلند تر شود سلامت بدن شما نیز تامین شود.

آرژنین:

آرژنین یک اسید آمینه بسیار قوی است که باعث افزایش عملکرد هورمون رشد میشود، بدن افراد به طور معمول روزانه به حدود ۱۵ الی ۲۰ گرم آرژنین نیاز دارند،  شما می توانید این مقدار را از گوشت مرغ، دانه کدو تنبل، سویا و بادام زمینی دریافت کنید توجه داشته باشید که اگر مصرف آنها بیش از حد شود نه تنها بر روی هورمون رشد تاثیر گذار نخواهد بود بلکه باعث اضافه وزن نیز خواهد شد.

پروتئین:

بدن شما برای اینکه بتواند به رشد قابل قبول و قابل توجهی داشته باشد به پروتئین نیاز دارد، علاوه بر پروتئین به اسید آمینه نیز نیلزمند است، این اسید آمینه توسط پروتئین باعث تقویت استخوانها و تقسیم سلولی می شوند.
شما می توانید بیشترین پروتئین را از گوشت گاو دریافت کنید و همچنین اینکه گوشت گاو حاوی اسید آمینه ای است که به تقویت سلول ها و سالم نگه داشتن آنها کمک بسیاری می‌کند، همچنین شما می توانید پروتئین ها را از گوشت مرغ ، تخم مرغ و نارگیل دریافت کنید. بنابراین پروتئین جزو خوراکیهای مفید برای افزایش قد بشمار آورد.

خوراکیهای مفید برای افزایش قد

آهن:

آهن در ساخت گلبول های قرمز بدن شما تاثیر مستقیمی دارد اگر شما در طول روز آهن کافی به بدنتان وارد نشود در نتیجه اکسیژن به راحتی در درون سلول‌های شما جریان نخواهد داشت. بنابراین اگر می خواهید فردی قد بلند باشید بهتر است در طول روز آهن مورد نیاز را دریافت کنید.

شما می توانید آن را از غذاهایی همچون اسفناج حبوبات و گوشت قرمز دریافت کنید اما عده ای از افراد ترجیح می‌دهند که آهن را توسط مکمل‌های دارویی دریافت کند توجه داشته باشید پیش از مصرف هرگونه مکمل بهتر است با پزشک متخصص آن صحبت کنید. بنابراین بهتر است از خوراکیهای مفید برای افزایش قد که حاوی آهن بسیار زیادی می باشند استفاده کنید.

حال قصد داریم به عواملی که باعث افزایش قد در کودکان و عملکرد بهتر هورمون رشد میشود اشاره کنیم.

 • خواب کافی یکی از عواملی است که می تواند تاثیر مستقیم بر روی عملکرد هورمون رشد داشته باشد.
 • یکی دیگر از نکاتی که می‌تواند باعث افزایش هورمون رشد در بچه ها شود این می باشد که به جای اینکه کودکان سه وعده غذا را مصرف کنند بهتر است وعده های غذایی آنها به ۶ وعده در روز برسد اما در هر وعده غذایی قطعاً باید غذای کمتری مصرف کنند.
 • اگر  کودکان خود را به باشگاه می برید دو ساعت قبل از اینکه تمرین های ورزشی آن ها شروع شود باید غذاهایی که حاوی پروتئین و کربوهیدرات بسیار زیادی هستند را مصرف کنند زیرا: در طول فعالیت ورزشی هورمون رشد آنها می تواند عملکرد بهتری داشته باشد.
 • و اما اگر بخواهیم در مورد هورمون رشد در خواب صحبت کنیم باید بگوییم که دو ساعت قبل از خواب هورمون رشد و فعالیت خود راشروع می کند بنابراین اگر فرزندان شما پیش از خواب غذاهای سنگین و یا چربی را مصرف کرده باشند،  هورمون رشد نمی‌تواند به درستی کار خود را انجام دهد.

یکی از خوراکی هایی که امروزه بسیار مورد مصرف قرار می گیرند و کودکان نیز علاقه بسیار زیادی به آن دارند نوشابه می‌باشد. نوشابه با توجه به این که کلسیم بدن را از بین می برد در نتیجه می‌تواند باعث کوتاه قد شدن کودکان تان شود و همچنین باعث می شود که عملکرد هورمون رشد مختل گردیده  حتی ممکن است کودکان شما به بیماری‌هایی از قبیل پوکی استخوان و مشکلات ناشی از آن دچار شود بنابراین تا حد امکان سعی کنید که به هیچ وجه در طول سن رشد به کودکان خود نوشابه ندهید.

نتیجه گیری : عملکرد بهتر هورمون رشد قطعا می تواند بر روی قد بلند شدن شما تاثیر بسزایی دارد حتی اگر شما ۲۰ ساله باشید باز هم می توانید با استفاده از موارد بالا عملکرد این هورمون را تغییر دهید. امیدواریم مطالبی که در بالا ذکر شد برای شما مفید واقع شده باشد.


آموزش های تصویری [آرشیو]

تست فرانسوی خوشمزه

اسموتی کم کالری و لاغری

پیتزای سیب زمینی خوشمزه و آسان

غذاهای رژیمی و سالم با مرغ

آموزش غذای آسان چینی با نودل

آموزش کوکی های سالم برای کم کردن وزن

آموزش ۴ نوع غذایی که شما را لاغر می کند

آموزش غذای کره ای آسان

آموزش تست کره ای پرطرفدار

وبلاگ [آرشیو]

خوراکیهای مفید برای افزایش قد خوراکیهای مفید برای افزایش قد ، چه خوراکی هایی هستند؟

خوراکیهای مفید برای افزایش قد ، جزو خوراکی هایی هستند که بسیاری از افراد ممکن است تصور کنند که، نمی توانند دارای تاثیر مثبتی بر روی آنها برای افزایش قد داشته باشند. عده ای تصور می کنند که افزایش قد تنها تا پایان دوران بلوغ امکان پذیر است اما لازم به ذکر است که شما تا سن ۲۰ سالگی نیز می توانید با مصرف خوراکیهای مفید برای افزایش قد، قد خود را افزایش دهید.

خوراکیهای مفید برای افزایش شیر مادر خوراکیهای مفید برای افزایش شیر مادر را میشناسید؟

در این مقاله به خوراکیهای مفید برای افزایش شیر مادر و همچنین سلامت مادر و فرزند اشاره می کنیم.

خوراکیهای مفید برای تقویت حافظه خوراکیهای مفید برای تقویت حافظه و تاثیر آنها بر روی عملکرد ذهن

در این مقاله به راهکارهایی برای تقویت حافظه و ذهن و همچنین خوراکیهای مفید برای تقویت حافظه و تاثیر آنها بر روی عملکرد ذهن صحبت خواهیم کرد.

همه چیز در مورد دانه چیا و نحوه استفاده

در آمریکا چیا را به عنوان دانه ای می شناسند که در عروسکهای سفالی به شکل حیوانات کشت می شود تا پس از سبز شدن به پشم بدن آنها شباهت پیدا کند (مثل سبزه های عید نوروز ما) اما چیا در حقیقت نوعی ابر غذاست.

خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی را می شناسید؟

در این مقاله به بیماری دیابت و خوراکی های مفید برای افراد دیابتی اشاره شده است.

روش تهیه انجیر خشک شده روش خشک کردن انجیر در خانه و خواص آن

خشک کردن انجیر در خانه یکی از بهترین روش ها می باشد. شما به راحتی می توانید با استفاده از این روش های متعدد انجیر ها را خشک نمایید. البته این مسئله را نیز مد نظر قرار دهید که این روش خشک کردن انجیر ها طبیعی بوده و هیچ گونه افزودنی ای به ان اضافه نمی شود. از این رو مدت ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد بود.

دستور پخت [آرشیو]

جوانه ماش آموزش طرز تهیه جوانه ماش

در این متن سعی شده است طرز تهیه جوانه ماش به صورت خانگی در دو روش به طور کامل شرح داده شود.

ترشی سیر طرز تهیه ترشی سیر به روش غنچه ای و کنسروی

سیر ترشی یکی از چاشنی های خوشمزه ای است که در ایران طرفداران بسیاری دارد. شما می توانید به راحتی طرز تهیه ترشی سیر را در دو نوع غنچه ای و کنسروی در کنار ما آموزش ببینید. سیر ترشی غنچه ای نسبت به کنسروی ماندگاری بیشتری داشته و به همین دلیل طرفداران بیشتری نیز دارد.

طرز تهیه جوحه کباب طرز تهیه جوجه کباب خوشمزه و خوشرنگ

یکی از خوش طعم ترین غذاها در سفره ی ما ایرانی ها جوجه کباب است. البته طرز تهیه جوجه کباب در هر منطقه ای بر حسب سلیقه متفاوت است. اما معمول ترین روشی که در تهیه جوجه کباب از آن استفاده می شود، جوجه کباب زعفرانی است. شما می توانید این روش تهیه جوجه را در متن زیر مطالعه نمایید.

طرز تهیه باقلوا طرز تهیه باقلوا شیرینی خوشمزه و خوش طعم

باقلوا یکی از شیرینی های خوشمزه و لذیذ استان یزد می باشد. اما شما به راحتی می توانید این شیرینی خوشمزه را در منزل تهیه کنید. طرز تهیه باقلوا چندان مشکل نیست، به همین دلیل به راحتی می توان این شیرینی را آماده و صرف کنید. ما در این مطلب به شما طرز تهیه آن را آموزش می دهیم.

طرز تهیه جوجه ترش طرز تهیه جوجه ترش غذای خوشمزه شمالی

غذای جوجه ترش یکی از غذاهای معروف شهرهای شمالی است. شما می توانید به راحتی این غذای خوشمزه را در منزل تهیه نمایید. کافیست مراحل طرز تهیه جوجه ترش را در متن زیر انجام دهید. نحوه درست کردن جوجه ترش بسیار آسان است از این رو زمان زیادی از شما گرفته نمی شود.

طرز تهیه بستنی سنتی طرز تهیه بستنی سنتی و تاریخچه ی آن

بستنی سنتی یکی از بستنی های خاص ایرانی می باشد که به دلیل داشتن گلاب و زعفران طرفداران بسیاری دارد. این بستنی در تمام فصول سال قابل تهیه می باشد و شما به راحتی می توانید طرز تهیه بستنی سنتی را فرا گیرید. این بستنی زرد رنگ بوده و طعمی زعفرانی دارد و فقط در کشور ایران تولید می شود.

دوستان و همراهان گرامی در صورت تمایل می توانید با آدرس ایمیل info@laziz123.ir مکاتبه نمائید.

ایمیل:

تلفن:

کانال تلگرام:

آی دی تلگرام

 

ارسال پیام
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد | کپی برداری از مطالب این وبگاه مجاز نمی باشد.