ثبت نام | ورود

با LAZIZ آسان آشپزی کنید

خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین در دوران بارداری

خوراکیهای افزایش هوش جنین
توسط: مدیر سایت آخرین بروز رسانی: ۲ تیر ۱۳۹۸

دوران بارداری یکی از مهم ترین و حساس ترین دوران زندگی هر زوجی است بنابراین شما باید از لحاظ تغذیه و آرامش فکری بسیار مراقب سلامت خود باشید. ما دراین مقاله تمامی خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین را به شما معرفی میکنیم.

خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین در دوران بارداری

مقدمه:

خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، جزو آن دسته خوراکی هایی هستند که تمامی مادران باردار باید پیش از بارداری و یا در اوایل دوران بارداری، نسبت به آنها آگاهی بسیار کاملی داشته باشند.

در دوران بارداری مصرف یکسری از مواد غذایی هم برای جنین و هم برای مادر از اهمیت خاصی برخوردار هستند، زیرا: همانطور که برخی از مواد غذایی دارای خواص بالایی دارند، مصرف برخی دیگر نیز می تواند باعث به خطر افتادن جان مادر و جنین شوید. همانطور که میدانید یکی از حساس ترین دوره های زندگی برای هر مادر، دوران بارداری است، که این دوران ترکیبی از عشق و علاقه دلهره و هیجان می باشد.
قطعا هر پدر و مادری دارای رویایی برای فرزندان خود می باشند، یکی از مهمترین رویای پر پدر و مادر این است که فرزند آنها از هوشی بسیار بالایی برخوردار باشد و این قضیه رابطه مستقیمی با رژیم مادر در دوران بارداری و همچنین ژنتیک بدن زوجین در این قضیه تاثیر بسزایی خواهد داشت.
بسیاری از روانشناسان ژنتیک نقش بسیار مهمی در تعیین هوش و شخصیت جنین ایفا می کند، اما تمامی این ژن‌ها درون رحم برنامه ریزی خواهند شد در نتیجه رژیم غذایی شما در بالا بردن افزایش هوش کودک تان بسیار موثر می باشد. مصرف سبزیجات باعث می شود که اکسیژن درون سلول‌های مغز یک کودک شما جریان پیدا کند و در نتیجه باعث افزایش هوش و در دوران جنینی شود.

ما در این مقاله قصد داریم، اطلاعات بسیار کاملی درباره ی خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، ارائه دهیم.

در دوران بارداری شما باید مصرف خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، را چندین برابر کنید، در واقع بهتر است،  مصرف میوه و سبزیجات خود را چندین برابر کنید و سبزیجات از جمله اسفناج دارای مقادیر بسیار زیادی از آهن و فیبر می باشد و همچنین این که موادی که حاوی امگا ۳ هستند می توانند تاثیر مستقیمی بر روی افزایش هوش جنین شما داشته باشند.

پس این نکته را فراموش نکنید که خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین باید حاوی مقادیر بسیار زیادی از آهن بوده تا  هوش فرزند شما  بتواند عملکرد و رشد بسیار خوبی داشته باشد.

شاید بهتر باشد در ابتدا رفتارهای نامناسب و عادات غذایی نامناسب و مناسب را شناسایی کنیم و سپس در مورد خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، خواهند شد صحبت کنیم.

دوران بارداری زمانی است که شما باید نسبت به گذشته توجه بیشتری نسبت به مواد غذایی که مصرف میکنید داشته باشید زیرا: این مواد غذایی تاثیر مستقیمی بر روی رشد جنین و رشد مغزی آن خواهند داشت.

زنان باردار در دوران بارداری خود به مقادیر بسیار زیادی از منیزیم, ویتامین a ,  فولیک اسید, پتاسیم, پروتئین, کلسیم  و امگا ۳ نیاز دارند,  زیرا این مواد تمامی مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز که برای شما و کودکان لازم است را تامین می کنند.

عده‌ای از افراد ممکن است تصور کنند که تنها مواد غذایی در دوران بارداری می تواند بر روی افزایش هوش جنین تاثیر گذار باشد،  اما بر اساس تمامی نظریه های روانشناسی درصد بیشتری از هوش کودکان پس از تولد و با توجه به محیط اطراف آن، می تواند افزایش یابد.

یکی دیگر از مواردی که باید در دوران بارداری رعایت شود مصرف خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ،  خوراکی‌هایی هستند که حاوی مقادیر زیادی از ویتامین ها می باشند, در واقع مصرف ویتامین ها در دوران بارداری  تاثیر بسزایی بر روی افزایش هوش جنین خواهد داشت.

بهتر است در طول بارداری خود تا جایی که می توانید از غذاهای دریایی و روغن زیتون استفاده کنید، زیرا: شامل آنتی اکسیدان بسیار زیادی هستند و آنتی اکسیدان نیز بر روی افزایش هوش جنین تاثیر مستقیمی دارد.

ویتامین های ضروری برای افزایش هوش جنین:

 • ویتامین B12

 • ویتامین C

 • ویتامین D

 • زینک

 • آهن

 • فولیک اسید

 • امگا۳

خوراکیهای افزایش هوش جنین

فولیک اسید:

فولیک اسید را معمولاً در دوران بارداری و اکثر خانم‌ها پیش از دوران بارداری استفاده می کنند، جالب است بدانید که دریافت فولیک اسید کافی در دوران بارداری باعث تشکیل سلول‌های مغزی سالم و همچنین از مبتلا شدن جنین به اوتیسم جلوگیری خواهد کرد، شما می توانید فولیک اسید را از طریق خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین و یا به واسطه ی مکمل ها دریافت کنید.

ویتامین:

طبق تحقیقاتی که توسط دانشگاه پزشکی هاروارد انجام شده است، همانطور که در بالا ذکر شد ویتامین ها جزو خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، هستند. ویتامین های موجود در مواد غذایی تاثیر فوق العاده مثبتی بر روی رشد مغز جنین در دوران بارداری خواهند گذاشت،  طی تحقیقاتی که برروی خانم های باردار انجام شده، در طول دوران بارداری خود از ماهی و مواد غذایی که حاوی ویتامین هستند را در سه ماهه اول تا سه ماهه دوم بارداری خود استفاده کرده‌اند.فرزندان باهوش تری را به دنیا آوردند  و فرزندان آنها در آزمون های رشد ذهنی توانستند بالاترین امتیازات را کسب کنند.

امگا۳:

امگا ۳ جزو یکی از مهم ترین خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، به شمار می‌آید زیرا: مصرف آن باعث تقویت سلول‌های مغز و افزایش تمرکز در کودکان علی الخصوص در دوران جنینی می شود‌.

اگر در طول دوران بارداری مادر امگا ۳ بسیار زیادی را مصرف کرده باشد در نتیجه  در بدو تولد کودک از ضریب هوشی بالای بسیار زیادی برخوردار می‌شود.  این ماده غذایی بیشتر در روغن‌های گیاهی و غذاهای دریایی و همینطور موادی همچون بادام ، گردو ، بادام زمینی  آووکادو یافت می شود.  بنابراین مصرف امگا ۳ را در طول دوران بارداری خود بسیار جدی بگیرید.

مصرف دارو در دوران بارداری:

یکی از مواردی که در دوران بارداری می تواند بر روی هوش جنین تاثیر منفی بگذارد مصرف دارو بدون تجویز پزشک می باشد، در واقع شما در طول دوران بارداری خود به هیچ وجه نباید هیچ دارویی و هیچ مسکنی را بدون تجویز پزشک مصرف کنید، زیرا: ممکن است بر روی ذهن جنین تاثیر مستقیم گذاشته و باعث اوتیسم اضطراب و نقایص مادرزادی شوند.

مصرف آب:

یکی دیگر از مواردی که می تواند بر روی رشد  مغز جنین در دوران بارداری شود مصرف آب است، توجه داشته باشید که در طول دوران بارداری خود مصرف روزانه ۸ الی ۱۰ لیوان آب را فراموش نکنید. شما می توانید آب را از میوه و سبزیجات نیز دریافت کنید. در واقع آب جزو  خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، بشمار می آید.

خوراکیهای افزایش هوش جنین

آیا ورزش کردن می تواند بر روی عملکرد ذهن تاثیر بگذارد؟

ورزش :

ممکن است عده ای تصور کنند که در طول دوران بارداری نباید به هیچ وجه ورزش کنند،  اما جالب است بدانید که اگر شما در طول دوران بارداری خود به طور متوسط ۵ الی ۳ بار در هفته به مدت ۳۰ دقیقه ورزش کنید،  باعث آزاد شدن اندروفین در بدن شما می شود این حالت عملکرد مغز را تا حد بسیار بالایی افزایش داده و در نتیجه، این عملکرد به مغز جنین نیز انتقال یافته و  باعث بالا رفتن هوش و عملکرد بهتر ذهن او خواهد شد.

لازم نیست که شما ورزش های سخت و سنگینی را انجام دهید تنها کافیست برای خود یک برنامه ورزشی متناسب نوشته و تمرینات روزانه خود را به طور مرتب انجام دهید.

اگر نمی توانید که خودتان با استفاده از روش های مختلف یک برنامه تمرینی روزانه برای خود تهیه کنید،  بهتر است به باشگاه رفته و با یک مربی ورزشی صحبت کنید تا با توجه به شرایط جسمانی شما مناسب ترین تمرین ها را برای شما انتخاب کند. بنابراین علاوه بر خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، ورزش کردن نیز می تواند برای افزایش هوش جنین تاثیر بسزایی بگذارد.

کنترل استرس:

طبق مطالعاتی که انجام شده است،  استرس مادر در دوران بارداری تاثیر مستقیمی بر روی نارسایی مغزی در نوزادان خواهد داشت.

بنابراین تا جایی که می‌توانید در طول دوران بارداری خود سعی کنید یک زندگی آرام و بدون استرس را تجربه کنید. یا به عبارت دیگر، اگر شرایط زندگی شما استرس زا می باشد به هیچ وجه در طول آن دوره،  بارداری را تجربه نکنید.

خوراکیهای افزایش هوش جنین

صحبت کردن با جنین:

صحبت کردن با جنین در طول مدت زمانی که در رحم مادر قرار دارد نه تنها بر روی تقویت مهارت های ذهنی و حافظه و افزایش هوش جنین تاثیر مثبت خواهد گذاشت، بلکه بر روی عواطف و احساسات کودک نیز تاثیر مثبتی می گذارد.  بنابراین در طول دوران بارداری خود هر روز با کودکتان صحبت کنید. علاوه بر خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، صحبت کردن نیز می تواند تاثیر بسزایی بر روی افزایش هوش جنین داشته باشد.

مصرف سیگار ممنوع:

در طول دوران بارداری مصرف سیگار و نوشیدنی های الکلی ممنوع! نیکوتین موجود در سیگار تاثیر مستقیمی بر روی کاهش عملکرد مغز جنین خواهد گذاشت و باعث تحریک سلول های مغزی خواهد شد.

همچنین مصرف الکل نیز باعث بروز  مشکلاتی از قبیل: نقص عضو، کاهش هوش، عملکرد ضعیف مهارت های شناختی و همچنین باعث بروز رفتارهای مضر در کودک خواهد شد، بنابراین مصرف سیگار و الکل با توجه به عوارض بسیار بالایی که دارد به هیچ وجه در طول دوران بارداری توصیه نمیشود.

تمامی مواردی که بالا ذکر شد برای هر مادر بارداری لازم و ضروری است که پیش اینکه باردار شود ، نسبت به آنها اطلاعات بسیار کاملی داشته باشد.

حال قصد داریم تمامی مواد غذایی که موارد بالا را شامل شده و تمامی خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، مناسب می باشند را در زیر ذکر کنیم:

 1. اسفناج جزو یکی از خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین می باشد:
  جالب است بدانید که اسفناج حاوی کلسیم ویتامین ای  ویتامین c و فیبر و مقدار بسیار زیادی اسید فولیک است. در دوران بارداری استفاده از آهن یکی از موارد بسیار ضروری برای  سلامت مادر می باشد،  زیرا اگر شما در دوران بارداری دچار کم خونی شویم در نتیجه زایمان بسیار سخت و نگران کننده ای خواهید داشت.
  همچنین مصرف اسفناج می‌تواند بر روی رشد جنین و عملکرد بهتر مغز آن تاثیر مثبتی بگذارد. در نتیجه یکی از اصلی ترین خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، در دوران بارداری مصرف اسفناج خام می باشد.
 2. موز
  یکی از خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین و سلامت مادر در دوران بارداری مصرف موز می باشد، شما می توانید هنگامی که برای خرید و یا پیاده روی می روید یک موز درون کیف خود داشته باشید،  موزیک منبع مناسب برای تامین پتاسیم است،  از آنجایی که درصد پتاسیم موز بسیار زیاد می باشد می‌تواند با خستگی در دوران بارداری علی الخصوص در اواسط روز مبارزه کند.
  شما می توانید موز را در طول دوران بارداری خود ساده میل کنید و یا به همراه غلات و یا حتی به همراه ماست استفاده نمایید.
 3. هویچ
  هویچ یکی از خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین است. زنان باردار در دوران بارداری به مقدار بسیار زیادی از ویتامین a نیاز دارند،  زیرا: ویتامین  a نه تنها بر روی سلامت  مادر تاثیر بسیار مثبتی می گذارد بلکه  بر روی عملکرد ذهن نوزاد و همچنین پوست چشم ها و حتی دندان ها و استخوان های نوزاد شما نیز تاثیر بسیار بسزایی خواهد داشت‌.
  اگر شما جزء افرادی هستید که نمی توانید قرص های ویتامین را مصرف کنید،  به جای آن می توانید مصرف هویج را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید، زیرا: هویج نه تنها یک منبع فوق العاده برای ویتامین a می باشد بلکه دارای مقادیر زیادی فیبر نیز می باشد ، یبوست مادر را در دوران بارداری کاهش می دهد.
 4. نمک دریایی
  یکی دیگر از خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، که می‌تواند به سلامت جنین کمک بسیار زیادی بکند استفاده از نمک دریایی است. همانطور که میدانید نمک ‌دریایی حاوی مقادیر بسیار زیادی از ید می باشد، بنابراین یکی از موارد ضروری که شما باید در رژیم های غذایی خود را رعایت کنید استفاده از ید است.
  ید تنها برای سلامت هوش جنین مناسب می باشد بلکه بر روی ترشح هورمون های مادر نیز تاثیر بسیار بالایی خواهد داشت.
 5. ماهی
  ماهی می تواند تاثیر بسیار بسزایی در افزایش سیستم عصبی کودکان و رشد مغزی آن داشته باشد،  اگر شما در دوران بارداری ماهی زیادی مصرف کنید قطعه قدرت ذهنی نوزاد شما افزایش خواهد یافت. زیرا : ماهی دارای امگا۳ بسیار بالایی می باشد و جزو خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، در دوران بارداری است که حتما استفاده از آن برای زنان باردار توصیه می شود.
 6. تخم مرغ
  یکی از مواد مفید برای افزایش هوش کودکان تخم مرغ می باشد. تخم مرغ حاوی مقادیر بسیار زیادی از ویتامین D  و پروتئین است،  که تاثیر بسیار بسزایی بر روی هوش نوزاد در دوران جنینی خواهد داشت.
  بنابراین مصرف تخم مرغ را که بیشتر توصیه می شود، از سفیده ی آن استفاده کنید، را فراموش نکنید. زیرا: یکی دیگر از خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، موثر خواهد بود، تخم مرغ است.
 7. آجیل
  آیا شما به دنبال یک میان وعده سالم و راحت هستید؟ در طول دوران بارداری استفاده از آجیل به عنوان میان وعده گزینه بسیار مناسبی است زیرا شما با  آجیل مقادیر بسیار زیادی از قبیل منیزیم آهن و روی  را وارد بدن خود می کنید که تمامی آنها بر روی افزایش هوش جنین و سلامت بدن خودتان تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.
  علاوه بر این گردو بادام و پسته شامل مقادیر بسیار زیادی از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که نه تنها بر روی رشد مغز کودک شما تاثیر دارد، بلکه بر روی سلامت کودک نیز تاثیر خواهد گذاشت. بنابراین آجیل را هم می توان جزو خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ،  بشمار آورد.
 8. پاپ کورن
  شاید برایتان جالب باشد که پاپ کورن جزو خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، است. پاپ کورن به عنوان یک میان وعده ناسالم شهرت پیدا کرده است، اما مصرف پاپ کورن برای زنان باردار بسیار توصیه می شود،  اما استفاده از پاپ کورن های کره ای و پنیری و حتی پاپ کورن های شور برای شما مناسب نیست و به هیچ وجه برای زنان باردار توصیه نخواهد شد.
  توجه داشته باشید که شما باید از پاپ کورن ساده به عنوان میان وعده در دوران بارداری استفاده کنید،  زیرا: پاپ کورن دارای مقادیر بسیار زیادی از فیبر، ویتامین e و همچنین ترکیبات آنتی اکسیدانی می باشد که این مواد مغذی بر روی غشای سلولی کودک شما تاثیر مثبت خواهد گذاشت.
 9. کلم بروکلی
  سبزیجات علی الخصوص کلم بروکلی جزو خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین می باشند. مصرف سبزیجات را در دوران بارداری خود به هیچ وجه قطع نکنید زیرا:  با مصرف سبزیجات بدن شما مقادیر بسیار زیادی از کلسیم را دریافت میکند و مصرف کلسیم برای زنان باردار یک امر ضروری می باشد،  همچنین سبزیجات علاوه بر کلسیم دارای مقادیر بسیار زیادی از فیبر و آنتی اکسیدان ها هستند، در نتیجه جزو خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین می باشند.
  یکی از این سبزیجات کلم بروکلی است، کلم بروکلی دارای ویتامین C و آهن بسیار زیادی می باشد که بر روی سلامت شما و سلامت و افزایش هوش جنین تاثیر گذار خواهد بود.
  اگر شما کلم بروکلی را مواد غذایی همچون برنج قهوه ای و یا ماکارونی مصرف کنید، بدن شما مقدار آهن بیشتری را دریافت می کند.
 10. پرتغال
  پرتغال نیز یکی از خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین می باشد. همانطور که میدانید پرتقال منبع ویتامین  C میباشد و علاوه بر ویتامین  C حاوی مقادیر بسیار زیادی از فیبر بوده و مهمتر از همه ۹۰ درصد پرتقال را آب تشکیل داده است.
  اگر شما به طور متوسط روزانه یک عدد پرتقال در دوران بارداری خود مصرف کنید مقدار بسیار زیادی از حجم آب بدن شما تامین خواهد شد و اگر در دوران بارداری حجم آب بدن شما کم باشد، همانطور که پیشتر ذکر شده، بر روی عملکرد مغز کودک شما تاثیر منفی میگذارد و اینکه شما دارای خستگی مفرط خواهید شد. ویتامین  C و فیبر موجود در پرتقال باعث افزایش هوش کودک شما در دوران جنینی خواهد شد.
 11. گوشت مرغ
  اگر می‌خواهید از یک منبع پروتئین فوق‌العاده استفاده کنید پیشنهاد ما به شما مصرف گوشت مرغ می باشد،  گوشت مرغی که دارای چربی بسیار کمی باشد می تواند یکی از گزینه های بسیار مناسبی باشد که تمامی زنان باردار در طول دوران بارداری خود برای سلامت جنین خود باید آن را مصرف کنند. همچنین اینکه سلامت جسمی کودک خود را تامین کرده و هم ویتامین موجود در آن باعث افزایش هوش جنین می شود.
 12. تمشک
  تمشک نیز جزو خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، می باشد. زیرا: باعث عملکرد بهتر ذهن و همچنین افزایش قدرت یادگیری و تقویت حافظه می شود.
 13. سیب زمینی
  سیب زمینی با توجه به اینکه دارای مقدار بسیار زیادی آنتی اکسیدان می باشد، جزو خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، بشمار می آید.
 14. غلات
  غلات نیز جزو خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین هستند، در واقع غلات دارای مقادیر بسیار زیادی از ویتامین B هستند، و بر طبق گفته های پیشین این ویتامین تاثیر بسیار مثبتی بر روی افزایش هوش جنین دارد.
 15. لبنیات
  لبنیات جزو اساسی ترین و یکی از خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، هستند که باید در دوران بارداری باید حتما آنها را مصرف کرد، زیرا: دارای امگا ۳ و آنتی اکسیدان بسیار زیادی می باشند، بنابراین مصرف لبنیات را در طول دوران بارداری خود فراموش نکنید.
 16. گوشت قرمز نیز جزو مهم ترین خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین است:

گوشت قرمز سرشار از آهن است و طبق گفته های پزشکان و محققین مصرف آهن در بهبود عمل کرده ذهن کودک تاثیر بسزایی دارد،  اما مصرف بی رویه گوشت قرمز ممکن است باعث به خطر افتادن جان کودک و مادر شود بنابراین سعی کنید که به صورت متعادل در طول دوران بارداری خود گوشت قرمز را مصرف کنید.
علاوه بر افزایش هوش جنین مصرف گوشت قرمز می‌تواند به افزایش گلوکز خون کمک کند و جالب است بدانید که گلوکز خون یکی از اصلی ترین چیزهایی که باعث افزایش عملکرد بهتر مغز میشود.

نتیجه گیری: تمامی مواد غذایی که در بالا ذکر شد جزو خوراکیهای مفید برای افزایش هوش جنین ، می باشند، پس تا جایی که میتوانید در طول دوران بارداری خود از مصرف آنها غافل نشوید، زیرا: به راحتی می توانند باعث بوجود آمدن اختلالات مغزی و بروز بیماری های خاص برای کودکان شما پس تولد شوند.

این نکته را فراموش نکنید که عوامل ارثی و خانوادگی نیز می توانند بر روی عملکرد ذهنی جنین تاثیر بگذارند ، اما شما نباید از عادات غذایی مناسب و دوری کردن از رفتارهای پرخطر در طول دوران بارداری خود غافل شوید، زیرا: این عوامل به راحتی می توانند باعث بروز مشکلات جدی پس از تولد کودکان شوند.

ما امیدواریم نکاتی که در بالا ذکر شده روی رفتارها و عادت های شما در طول دوران بارداری برا اینکه یک بارداری سالم داشته باشید تاثیر بسزایی داشته باشند.

سعی کنید در یک زمان مناسب که هیچگونه فشار و استرسی برروی زندگی شما و شریک زندگیتان وجود ندارد بارداری را تجربه کنید، تا به سلامت شما و فرزندتان هیچگونه آسیبی وارد نشود.

البته بهتر است برای بالا بردن سطح اطلاعات خود و همسرتان در دوران بارداری با یک پزشک پیش از باردار شدن صحبت کرده و به یک مشاور برای کاهش استرس خود  و یک بارداری مطمئن مراجعه کنید.


آموزش های تصویری [آرشیو]

تست فرانسوی خوشمزه

اسموتی کم کالری و لاغری

پیتزای سیب زمینی خوشمزه و آسان

غذاهای رژیمی و سالم با مرغ

آموزش غذای آسان چینی با نودل

آموزش کوکی های سالم برای کم کردن وزن

آموزش ۴ نوع غذایی که شما را لاغر می کند

آموزش غذای کره ای آسان

آموزش تست کره ای پرطرفدار

وبلاگ [آرشیو]

خوراکیهای مفید برای افزایش قد خوراکیهای مفید برای افزایش قد ، چه خوراکی هایی هستند؟

خوراکیهای مفید برای افزایش قد ، جزو خوراکی هایی هستند که بسیاری از افراد ممکن است تصور کنند که، نمی توانند دارای تاثیر مثبتی بر روی آنها برای افزایش قد داشته باشند. عده ای تصور می کنند که افزایش قد تنها تا پایان دوران بلوغ امکان پذیر است اما لازم به ذکر است که شما تا سن ۲۰ سالگی نیز می توانید با مصرف خوراکیهای مفید برای افزایش قد، قد خود را افزایش دهید.

خوراکیهای مفید برای افزایش شیر مادر خوراکیهای مفید برای افزایش شیر مادر را میشناسید؟

در این مقاله به خوراکیهای مفید برای افزایش شیر مادر و همچنین سلامت مادر و فرزند اشاره می کنیم.

خوراکیهای مفید برای تقویت حافظه خوراکیهای مفید برای تقویت حافظه و تاثیر آنها بر روی عملکرد ذهن

در این مقاله به راهکارهایی برای تقویت حافظه و ذهن و همچنین خوراکیهای مفید برای تقویت حافظه و تاثیر آنها بر روی عملکرد ذهن صحبت خواهیم کرد.

همه چیز در مورد دانه چیا و نحوه استفاده

در آمریکا چیا را به عنوان دانه ای می شناسند که در عروسکهای سفالی به شکل حیوانات کشت می شود تا پس از سبز شدن به پشم بدن آنها شباهت پیدا کند (مثل سبزه های عید نوروز ما) اما چیا در حقیقت نوعی ابر غذاست.

خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی را می شناسید؟

در این مقاله به بیماری دیابت و خوراکی های مفید برای افراد دیابتی اشاره شده است.

روش تهیه انجیر خشک شده روش خشک کردن انجیر در خانه و خواص آن

خشک کردن انجیر در خانه یکی از بهترین روش ها می باشد. شما به راحتی می توانید با استفاده از این روش های متعدد انجیر ها را خشک نمایید. البته این مسئله را نیز مد نظر قرار دهید که این روش خشک کردن انجیر ها طبیعی بوده و هیچ گونه افزودنی ای به ان اضافه نمی شود. از این رو مدت ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد بود.

دستور پخت [آرشیو]

جوانه ماش آموزش طرز تهیه جوانه ماش

در این متن سعی شده است طرز تهیه جوانه ماش به صورت خانگی در دو روش به طور کامل شرح داده شود.

ترشی سیر طرز تهیه ترشی سیر به روش غنچه ای و کنسروی

سیر ترشی یکی از چاشنی های خوشمزه ای است که در ایران طرفداران بسیاری دارد. شما می توانید به راحتی طرز تهیه ترشی سیر را در دو نوع غنچه ای و کنسروی در کنار ما آموزش ببینید. سیر ترشی غنچه ای نسبت به کنسروی ماندگاری بیشتری داشته و به همین دلیل طرفداران بیشتری نیز دارد.

طرز تهیه جوحه کباب طرز تهیه جوجه کباب خوشمزه و خوشرنگ

یکی از خوش طعم ترین غذاها در سفره ی ما ایرانی ها جوجه کباب است. البته طرز تهیه جوجه کباب در هر منطقه ای بر حسب سلیقه متفاوت است. اما معمول ترین روشی که در تهیه جوجه کباب از آن استفاده می شود، جوجه کباب زعفرانی است. شما می توانید این روش تهیه جوجه را در متن زیر مطالعه نمایید.

طرز تهیه باقلوا طرز تهیه باقلوا شیرینی خوشمزه و خوش طعم

باقلوا یکی از شیرینی های خوشمزه و لذیذ استان یزد می باشد. اما شما به راحتی می توانید این شیرینی خوشمزه را در منزل تهیه کنید. طرز تهیه باقلوا چندان مشکل نیست، به همین دلیل به راحتی می توان این شیرینی را آماده و صرف کنید. ما در این مطلب به شما طرز تهیه آن را آموزش می دهیم.

طرز تهیه جوجه ترش طرز تهیه جوجه ترش غذای خوشمزه شمالی

غذای جوجه ترش یکی از غذاهای معروف شهرهای شمالی است. شما می توانید به راحتی این غذای خوشمزه را در منزل تهیه نمایید. کافیست مراحل طرز تهیه جوجه ترش را در متن زیر انجام دهید. نحوه درست کردن جوجه ترش بسیار آسان است از این رو زمان زیادی از شما گرفته نمی شود.

طرز تهیه بستنی سنتی طرز تهیه بستنی سنتی و تاریخچه ی آن

بستنی سنتی یکی از بستنی های خاص ایرانی می باشد که به دلیل داشتن گلاب و زعفران طرفداران بسیاری دارد. این بستنی در تمام فصول سال قابل تهیه می باشد و شما به راحتی می توانید طرز تهیه بستنی سنتی را فرا گیرید. این بستنی زرد رنگ بوده و طعمی زعفرانی دارد و فقط در کشور ایران تولید می شود.

دوستان و همراهان گرامی در صورت تمایل می توانید با آدرس ایمیل info@laziz123.ir مکاتبه نمائید.

ایمیل:

تلفن:

کانال تلگرام:

آی دی تلگرام

 

ارسال پیام
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد | کپی برداری از مطالب این وبگاه مجاز نمی باشد.