ثبت نام | ورود

با LAZIZ آسان آشپزی کنید

راه های درمان برای سرفه و علل بروز آن

راههای درمان برای سرفه
توسط: مدیر سایت آخرین بروز رسانی: ۶ خرداد ۱۳۹۸

سرفه که در اثر استنشاق برخی اجسام خارجی ایجاد می شود و به عنوان یک واکنش دفاعی برا محافظت از ریه می باشد، انواع مختلفی دارد و برای هر نمونه از سرفه ها داروهای خانگی خاصی وجود دارد. می توان با استفاده از این روش های درمانی به راحتی مشکل سرفه های طولانی و یا خلط آور را برطرف نمود.

راههای درمان برای سرفه و علل بروز آن

سرفه به عنوان یک واکنش دفاعی در بدن شناخته می شود که جهت حفاظت از ریه در برابر اجسام خارجی که استنشاق می شوند آغاز می گردد. این اجسام استنشاقی می تواند گرد و غبار، دود سیگار و یا عوامل دیگری باشد. برخی سرفه ها می توانند علت دیگر همچون ترشحات مجاری هوایی فوقانی داشته باشند.

که در این سری از سرفه ها ممکن است عامل اولیه ناشناس مانده و سرفه به صورت مستمر ادامه دار شود. ما در اینجا راههای درمان برای سرفه و انواع آن بیان خواهیم نمود. تا بتوانید از دست سرفه های مکرر و عصبی کننده خود خلاص شوید.

سرفه را می توانیم یک بازدم انفجاری به شمار بیاوریم که به منظور پاکسازی مجاری تنفسی از اجسام و ترشحات خارجی اتفاق می افتد. نای و برونش های گلو اینقدر حساس هستند که کافیست مقداری کمی از ماده خارجی وارد گلو شود به سرعت تحریک می شوند و رفلکس سرفه به وجود می آورند.

حنجره و کارینا به شدت حساس بوده، از این رو هر نوع محرک شیمیایی سوزانده از قبیل گاز کلر و یا دی اکسید گوگرد وارد برونشیولهای انتهایی آن می شود، رفلکس سرفه را ایجاد می کند. شایع ترین بیماری که مارا به نزد پزشک می برد سرفه مزاحم و یا مفرط است. این سرفه ها به صورت ارادی ایجاد می شود. رفلکس سرفه دارای دو مسیر است. مسیر وابران و آوران.

بخش آوران دارای گیرنده هایی می باشد که در مسیر توزیع اعصاب حسی قرار گرفته اند این گیرنده ها اعصاب سه قلو، واگ، حنجره ی فوقانی و زبانی- حلقی می باشند. بخش وابران شامل اعصاب نخاعی و حنجره ای می باشد.

سرفه معمولا به صورت یک دم عمیق آغاز می شود و با بسته شدن گلوت، و انقباض ماهیچه ای در برابر گلوت بسته شده، ایجاد می گردد. این اتفاق باعث می شود فشار داخل سینه افزایش یابد و این افزایش فشار منجر به تنگ شدن نای می گردد. پس از آن گلوت باز می شود و تمام این فشار ایجاد شده بر روی مجاری هوایی که منجر به تنگ شدن نای گردیده است، به سرعت از نای خارج می شود. تمام این اتفاقات باعث می شود تمام ترشحات مخاطی و اجسام خارجی از ریه به بیرون منتقل شوند.

هر بیماری که منجر به التهاب و یا تحت فشار قرار دادن مجاری هوایی شده باشد می تواند همراه با سرفه باشد. در سنین بزرگسالی بیماری عفونت سیاه سرفه، یکی از عمده ترین علل سرفه می باشد. برخی بیماری های دیگر همچون بیماری آسم نیز یکی از علت های شایع برای سرفه می باشد.

برخی بیماری های پارانشیمی ریه که منجر به بروز سرفه در فرد می شوند را می توانیم بیماری پنومونی( سینه پهلو)، بیماری های بافت بینابینی ریه و… بدانیم. راههای درمان برای سرفه در این بیماری ها مختلف است.

برخی سرفه ها در مدت طولانی تری ادامه می یابند که به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. از جمله سرفه های حاد که معمولا کمتر از سه هفته طول می کشند این نوع سرفه ها اغلب در اثر عفونت در دستگاه تنفسی فوقانی رخ می دهند. از جمله ی این عفونت ها ناشی از بیماری هایی همچون سرماخوردگی، سینوزیت، سیاه سرفه و.. می باشند. برخی دیگر از سرفه ها هستن که به آنها سرفه های مزمن می گویند.

این سرفه ها معمولا در مدت طولانی تری به بیش از سه هفته ادامه می یابند. مثلا در افرادی که سیگاری هستند به دلیل انسداد مزمن ریه این نوع سرفه های بسیار شایع است و یا در افرادی که سیگاری نیستند می تواند علت این سرفه های مزمن بیماری آسم و یا ترشحات قسمت خلفی بینی باشد. یکی از راههای درمان برای سرفه جلوگیری از مصرف سیگار است.

سرفه نیز همچون بیماری های دیگر عوارض بسیاری برای بدن دارد که از جمله ی این عوارض می توانیم به درد در دیواره های شکم، درد در دیواره های قفسه ی سینه، بی اختیاری ادراری و خستگی اشاره کنیم. در برخی افراد ممکن است زمانی که حملات سرفه رخ می دهد فرد دچار سنکوپ شده و فشار بسیار بالایی به داخل قفسه ی سینه ایجاد نموده و برون دهی قلبی را در فرد کاهش دهد.

سرفه یکی از بیماری هایی است که در برخی افراد حتی می تواند منجر به شکستگی دنده نیز گردد. پس نمی توانیم به راحتی از این مسئله بگذریم و باید راههای درمان برای سرفه بیابیم که از این خطرات احتمالی جلوگیری به عمل آورد.

انواع سرفه

انواع سرفه و علل ایجاد آنها

سرفه معمولا یک مکانیزم حفاظتی بر علیه اجسامی است که از طریق استنشاق وارد ریه می شوند. این اجسام خارجی می توانند دود سیگار، گرد و غبار و شیره معدی، ترشحات مجاری هوایی فوقانی و دیگر عوامل باشند که وارد ریه شده و رفلکس سرفه را ایجاد می کنند. راههای درمان برای سرفه برای این بیماری ها مناسب است.

سرفه هایی که به صورت مکرر ادامه پیدا می کنند و عوامل اولیه ی آنها معمولا ناشناخته باقی می ماند، سرفه هایی هستند که به علت شیره معدی و همچنین ترشحات مجاری هوایی فوقانی پدید می آیند. اگر به مدت طولانی در برابر این محرک ها قرار بگیرید باعث می شود مجاری هوایی شما ملتهب شده و شدت سرفه هایتان بیشتر شود.

هر نوع بیماری که مجاری هوایی را تحت فشار قرار دهد و باعث التهاب شود، با سرفه همراه خواهد بود. البته برای این مشکل راههای درمان برای سرفه وجود دارد پس نباید نگران باشید.

برخی عفونت ها هستند که در سنین بزرگسالی می توانند در فرد ایجاد سرفه های شدید و مکرر نمایند. یکی از این عفونت عا، عفونت سیاه سرفه است. این که چگونه این بیماری را تشخیص دهید بسته به وضعیف بالینی فرد دارد. مثلا کسانی که به بیماری آسم مبتلا هستند همیشه سرفه می کنند. ممکن است این سرفه ها گاهی آنقدر شدید باشند که با هیچ ترفندی مهار نشوند.

برخی بیماری های دیگری نیز هستند که منجر به سرفه های طولانی مدت و مکرر می شوند از جمله این بیماری های پارانشیمی، می توانیم به پنومونی و آبسه های ریوی، و بافت بینابینی ریه اشاره نماییم.

دقت کرده اید برخی سرفه ها بدون خلط هستند. علت بدون خلط بودن این نوع سرفه ها استفاده از مهار کننده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین می باشد. البته این مسئله صرفا در بین ۵ الی ۲۰ درصد مصرف کنندگان این دارو نمود می یابد. اگر در عرض یک هفته مصرف این قرص ها دچار سرفه شدید باید بدانید که علت سرفه از عوارض مصرف این دارو می باشد. یکی از راههای درمان برای سرفه استفاده نکردن از این داروهاست.

سرفه ها بسته به میزان طول مدت آنها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. از جمله سرفه ها می توانیم به سرفه های حاد( کمتر از سه هفته)، سرفه های مزمن( بیش از سه هفته) اشاره نماییم.

سرفه های حاد معمولا در اثر عفونت دستگاه تنفسی فوقانی به وجود می آید آن هم به دلیل بیماری هایی همچون سیاه سرفه، سینوزیت باکتریایی حاد و سرماخوردگی. سرفه های مزمن معمولا در افرادی که سیگاری هستند بروز می کند. در این افراد سرفه ها به دلیل انسداد مزمن ریه بروز می کنند.

سرفه ها بر حسب علل بروز خود در انواع مختلفی نمود پیدا می کنند که می توانیم در اینجا به آنها اشاره نماییم. راههای درمان برای سرفه در هر عللی مختلف است. سرفه هایی که در زمان های کوتاه رخ می دهند و معمولا چند روزه هستند، دو نمونه می باشند:

سرفه های خشک همراه با کوفتگی و تب:

این نوع از سرفه ها معمولا به دلایلی چون ابتلا به آنفولانزای فصلی رخ می دهند. سرفه هایی خشک هستند که به شدت دردناک بوده و ناراحتی های تنفسی به همراه دارند. دلایل بروز این نمونه از سرفه ها می تواند التهاب عفونی در نای بوده و یا به دلیل استنشاق مواد سمی ایجاد شود.
سرفه های خشک جزء سرفه هایی می باشد که معمولا با بلغم همراه نیستند و شبه قلقلک یا درد در گلو نمود پیدا می کنند. این حالت قلقلک ایجاد شده در گلو منجر به سرفه های کوتاه و خشک می شود.
برخی از این مدل سرفه های خشک میتواند زمان طولانی تری ماندگار شود و درمان آن را با دشواری همراه سازد. این مدل سرفه های خشک معمولا در اثر بیماری هایی همچون سرماخوردگی، آنفولانزا، ورم لوزه، آسم، حساسیت، التهاب حنجره، سینوزیت و… بروز می کند.

سرفه ی خلط آور همراه با کوفتگی، سردرد، خستگی و لرز:

این نوع سرفه ها که معمولا بیرون از منزل رخ می دهند، زمانی است که شخص در هوای سرد و یا خشک قرار گرفته و یا در محیط بیرون از منزل دراز کشیده باشد. این سرفه ها معمولا دلیل اصلی برونشیت هستند و در افرادی به وجود می آیند که قبلا سرما خوردگی داشته و یا به آنفولانزا مبتلا شده اند.
سرفه های خلط آور ممکن است هفته ها طول بکشد تا حتی به سرفه های خشک تبدیل گردد. و راههای درمان برای سرفه های این سبک متفاوت است. معمولا این دسته از سرفه با درد سینه همراه هستند و درد های عضلانی، سردرد، ناراحتی های تنفسی و .. را در پی دارند. برخی از این سرفه ها نشانه ای از ذات الریه هستند که معمولا بعد از آنفولانزا ایجاد می شوند.

سرفه تر یا سرفه خلط آور نسبت به دیگر سرفه ها دردسر بیشتری دارد و هنگام سرفه میزان زیادی خلط از حلق خارج می شود و این مسئله برای فرد چندان خوشایند نمی باشد. در این سرفه ها فرد معمولا دچار آبریزش بینی شده و کوفتگی شدید بینی دارد.

زمانی که در اثر این سرفه ها خلط ایجاد می شود بدن سعی می کند این خلط را از بین ببرد و به همین دلیل فرد دچار تنگی نفس شده و مشکل تنفسی در او ایجاد می شود. بیماری های مزمن انسداد ریه ای، آسم، سینه پهلو یا ذات الریه و برونشیت از جمله عوامل ایجاد این دسته از سرفه ها هستند.

برخی سرفه ها هستند که یه مدت طولانی تری در فرد ظاهر می شوند این سرفه ها یا به صورت خلط آور صبحگاهی هستند و یا به صورت خشک شبانه. که هرکدام راههای درمان برای سرفه، متفاوتی دارند.

سرفه خلط آور صبحگاهی: این سرفه ها در اثر استعمال دخانیات بوجود می آیند و زمانی که فرد سرفه می کند آب از دهان او خارج شده و نفس کم می آورد. برای این سری از سرفه ها حتما باید به پزشک مراجعه شود.

سرفه ی خشک شبانه: این دسته از سرفه ها بسته به موقعیت بروز می کنند مثلا کسانی که در آخر هفته ها سرفه می کنند مسلما دچار آسم شغلی هستند و یا کسانی که صرفا در فصول خاصی از سال سرفه می کنند دچار آسم حساسیت زا هستند. این سرفه ها معمولا با حالت استفراغ همراه بوده و درد گلو را درپی دارند.

عوارض بروز سرفه در افراد

سرفه ها معمولا دارا عوارض بیشماری هستند. اما ما می توانیم شایع ترین این عوارض را اینگونه بیان کنیم: بی اختیاری ادراری و خستگی، ایجاد درد در دیواره شکم و ایجاد درد در دیواره ی قفسه ی سینه. این عارضه به دلیل سرفه های مکرر بوجود می آیند.

در برخی موارد چنان شدت سرفه زیاد است که می تواند حتی منجر به سنکوپ شدن شخص نیز شود. که علت آن فشار زیاد در داخل قفسه و آلوئول، کاهش برون ده قلبی و کاهش بازگشت وریدی می باشد. از طرف دیگر در برخی افراد سالم نیز ممکن است شدت بالای سرفه منجر به شکستگی دنده شخص گردد. زمانی که علت بروز سرفه مشخص نباشد و یا نتوانید به هیچ طریق اختصاصی به درمان سرفه اقدام کنید، باید از درمان غیر اختصاصی برای سرفه استفاده نمایید.

راههای درمان برای سرفه تحریکی که بدون خلط باشد، را به راحتی می توانید با یک داروی ضد سرفه مهار کنید. این داروهای ضد سرفه که از راههای درمان برای سرفه هستند، داروهای غیر مخدر از جمله دکسترومتورفان می باشد که باید ۴ بار در روز مصرف شود آن هم در دوز ۱۵ میلی گرمی. برخی داروهای مخدری نیز وجود دارد که در راههای درمان برای سرفه استفاده می شود.
از جمله دارویی کدئین که آن را نیز باید ۴ بار در روز استفاده نمایید در دوز ۱۵ میلی گرمی. هر دوی این داروها منجر می شوند که حملات طولانی مدت و همیشگی سرفه از هم گسیخته شود و به راحتی سبب درمان این بیماری گردد.

البته سرفه های خلط آور را نباید به هیچ عنوان مهار کنید. زیرا اختباس خلط در نایژه ها منجر به هواگیری آلوئولها و توزیع تهویه شده و توانایی مقابله با عفونت را در بدن مختل می کند. به همین دلیل ن تنها بیماری سرفه در بدن شما از بین نخواهد رفت بلکه بیماری دیگری نیز به بدنتان اضافه خواهد شد.

در صورتی که با هر یک از مشکلات زیر روبه رو شدید باید سریعا به اورژانس اطلاع دهید. از جمله مشکلاتی چون: سرفه حاوی خلط خونی، مشکل در تنفس و قورت دادن آب دهان، بسته شدن گلو و احساس خفگی نمودن.

سرفه های هشدار دهنده ی بیماری های خطرناک

برخی سرفه ها هستند که به شما این اطلاع را می رسانند که ممکن است به بیماری خطرناکی مبتلا شده باشید. پس به هیچ عنوان نباید سرفه ها را نادیده بگیرید. همه ی ما معمولا سرفه می کنیم. گاهی وقتا علاوه بر سرفه گلو درد نیز داریم. مخصوصا در ماه های زمستان به دلایلی چون ابتلا به آنفولانزا و همچنین سرماخوردگی معمولا سرفه می کنیم.

این سرفه ها معمولا بعد از چند روز از بین می روند اما برخی سرفه ها هستند که در بدن نشان گر یک مشکل می باشند. مثلا بیماری های جدی همچون آسم، بیماری انسداد ریوی، و یا بیماری سل.

البته باید این مسئله را بیان کنیم که صرفا مشاهده ی کی از این علائم در شما نباید این تصور را ایجاد کند که به بیماری خاصی مبتلا شده اید. باید حتما به پزشک مراجعه نمایید تا با انجام آزمایشات مناسب و بررسی های لازم بتواند بیماری شما را تشخیص داده و راههای درمان برای سرفه را به شما ارائه دهد.

سرفه هایی با رنگ و بوی خطرناک

همه ی ما میدانیم که سیگار کشیدن یک عامل خطرناک برای بروز بیماری سرطان ریه است. البته کسانی که سیگار نمی کشند هم می توانند در معرض چنین خطری قرار بگیرند. اما در افراد سیگاری این بیماری شایع تر است. این سرطان زمانی شروع می شود که سلول های غیر طبیعی در دیواره های برونش به وجود آیند.

سرفه ای که نشان دهنده ی سرطان ریه است معمولا بلند و گوشخراش است. در مرحله ی پیشرفته ی این بیماری عموما بیماران خون سرفه می کنند. حتما باید اگر این نوع سرفه ها به مدت بیش از سه هفته ادامه یافت به پزشک مراجعه نمایید. تا راههای درمان برای سرفه را به شما بگوید.

سرفه های طولانی و بروز فیبروز کیستیک:

این بیماری معمولا ارثی می باشد و به نوعی مانع از کارکرد صحیح پانکراس و ریه ها می گردد. اگر فرد دچار این بیماری تنفسی شود آسیب جدی به ریه ی او وارد شده و در نهایت شخص دچار نارسایی تنفسی می گردد. این نوع سرفه ها معمولا حالتی مانند خس خس داشته و خلط غلیظی از گلو خارج می کنند.

بیماری استئوآرتریت:

این بیماری زمانی رخ می دهد که برخی از مناطق ریه به خوبی کار نکنند. این سرفه ها معمولا از حد طبیعی شدیدتر بوده و یک وضعیت بدی را به ذهن مخاطره می کنند.

بیماری نارسایی احتقانی قلب:

در این بیماری که به علت سرفه های مکرر ایجاد می شود، قلب قادر نیست خون را پمپاژ کند. همچنین از جریان خود در ریه جلوگیری میکند. این نوع بیماری ها معمولا با سرفه های خشک شروع می شوند، زمانی که دراز کشیده اید. این نوع سرفه ها به هیچ عنوان نباید نادیده گرفته شوند زیرا ممکن است منجر به حمله ی قلبی و در نهایت منجر به مرگ شخص شود. راههای درمان برای سرفه ی این نوع بیماری بسیار است.

بیماری سارکوئیدوز:

این بیماری که به صورت التهاب می باشد معمولا بیشترین اندام های بدن را تحت تاثیر قرار داده و باعث آسیب رساندن به ریه های می شود. سرفه های خشک طولانی مدت و تلاش بسیار برای نفس کشیدن از جمله علائم این بیماری خطرناک است که سطح اکسیژن را در بدن کاهش می دهد.

بیماری ادم ریوی:

این بیماری به گونه ای است که در ریه مایعی اضافی وجود دارد این مایع ها در کیسه های هوا جمع می شوند و باعث می شود نفس کشیدن دشوار گردد. سرفه هایی که در این بیماری رخ می دهد عموما با خط صورتی رنگی همراه هستند. حتما باید به پزشک مراجعه نمایید.

راههای درمان سرفه در خانه

راههای درمان برای سرفه در خانه

ما در این جا به شما داروهایی را معرفی می کنیم که برای کاهش و راههای درمان برای سرفه موثر بوده و مورد استفاده قرار می گیرند. البته قبل از استفاده از هریک از این روشهای درمانی باید نوع سرفه مشخص شده باشد تا بتواند تاثیر خود را بر روی بیماری بگذارد. می توانیم به راحتی این مسئله را بیان کنیم که استفاده از طب گیاهی برای درمان سرفه بهترین روش می باشد.

مواردی که در زیر بیان می کنیم از جمله راههای درمان برای سرفه می باشد. این روش ها هر کدام به نوعی می توانند در درمان سرفه موثر باشند.

قرقره کردن با آب نمک

یکی از راههای درمان برای سرفه استفاده از نمک می باشد. نمک که به عنوان یک ضد التهاب گر شناخته می شود از زمان های خیلی طولانی مورد استفاده قرار می گرفته است. در طومار های پاپیروس مصر می توانید انواع دستورالعمل های استفاده از نمک را مطالعه نمایید.
شما برای درست کردن محلول نمک برای درمان سرفه باید یک قاشق چای خوری را در یک لیوان آب ولرم حل کرده و آن را قرقره کنید. آب نمک به عنوان یک داروی ضد عفونی کننده به سرعت درد گلوی شما را کم می کند.

درمان سرفه با تنفس در بخار

یکی دیگر از راههای درمان برای سرفه استفاده از بخار و تنفس نمودن آن است. تنفس هوای گرم باعث می شود مجاری تنفسی شما مرطوب شده و درد گلوی شما تسکین یابد. برای این عمل شما باید چند قطره اسانس خالص نعنا را در آب جوش ریخته و اجازه دهید آب چند دقیقه ای بجوشد. سپس باید حوله سر خود را پوشانده و بخار آب گرم را تنفس کنید.

درمان سرفه با زنجبیل تازه

استفاده از زنجبیل می توان یکی دیگر از راههای درمان برای سرفه باشد. زیرا زنجبیل دارای خاصیت ضد التهابی بوده و به شما کمک می کند تا درد گلوی خود را تسکین دهید. این که علت درد گلو و سرفه ی شما چیست برای استفاده از این روش فرقی ندارد. چای زنجبیل درست کنید و بنوشید تا سرفه های شما درمان شود.

بهترین راههای درمان برای سرفه استفاده از لیمو و عسل

عسل و لیمو را می توانیم یکی از راههای درمان برای سرفه بدانیم که به شدت موثر بوده و تاثیر فوق العاده ای بر تسکین سرفه و گلو درد دارد. فقط کافیست در یک لیوان آب ولرم دو قاشق عسل و یک قاشق لیمو بریزید و میل کنید. این روش درمانی از بهترین راههای درمان برای سرفه می باشد.

راههای درمان سرفه

درمان سرفه با فلفل خشک و زنجبیل

مخلوط پودر فلفل سیاه و زنجبیل به عنوان یکی از راههای درمان برای سرفه است که یک روش سنتی به شمار می رود. این دارو به شدت تند و زننده بوده ولی بسیار تاثیر گذار نیز می باشد. شما می توانید در این روش درمانی از شکر و عسل نیز استفاده کنید تا طعم تند آن را کمی تسکین دهید.

زردچوبه تاثیر آن بر درمان سرفه

معمولا در کشور چین و هند پزشکان از این ماده بسیار استفاده می کنند. مخصوصا برای درمان بیماریها پوستی، گوارشی و تنفسی. زردچوبه به دلیل خاصیت ضد باکتریایی و ضد ویروسی خود برای درمان سرفه هایی که عفونتی بوده بسیار موثر می باشد. شما میتوانید برای استفاده از زردچوبه به عنوان یکی از راههای درمان برای سرفه، آن را در آب بجوشانید و با یک قاشق روغن نارگیل مخلوط کنید.

استفاده از سیر خام در درمان سرفه

یکی از ساده ترین راههای درمان برای سرفه استفاده از حبه های سیر می باشد. وجود ترکیبات گوگردی مانند آلئین و آلیسین در سیر منجر می شود که برای درمان سرفه به شدت موثر باشد. شما می توانید یک تکه سیر خرد شده را در دهان نگه دارید تا بتواند درگیری های سرفه در گلوی شما را کنترل کند و یا از سیر های له شده در غذا استفاده نمایید.

آب پیاز درمانی برای سرفه

پیاز نسبت به سیر ملایم تر بوده و می تواند جایگزین خوبی به عنوان یکی از راههای درمان برای سرفه باشد. عصاره ای که در پیاز وجود دارد برای درمان برونشیت بسیار موثر بوده و مورد استفاده قرار می گیرد. کافیست یک عدد پیاز قرمز را آب گرفته و با عسل یا شکر مزه دار کرده و میل کنید.

سوپ داغ و درمان سرفه

علاوه بر تمام راههای درمان برای سرفه که بیان شد استفاده از سوپ داغ نیز می تواند به عنوان یکی  از راههای درمان برای سرفه به شمار برود. سوپ مرغ معمولا جزء سوپ های محبوب شناخته می شود که در درمان سرفه های ناشی از سرماخوردگی و آنفولانزا بسیار موثر واقع میشود.
سوپ ها به دلیل داشتن پیاز، سیر، زنجبیل، فلفل سیاه و مواد دیگر بدون شک یکی از راههای درمان برای سرفه هستند که تمام خواص درمانی در آنها موجود می باشد. اگر مقدار زیادی سوپر میل کنید باعث می شود در بدن شما رطوبت بالایی ایجاد شود.

آب انگور تازه و درمان سرفه

عصاره ای که از آب انگور قرمز به دست می آید می تواند به عنوان یکی از راههای درمان برای سرفه مورد استفاده قرار گیرد. به این طریق که این عصاره از انگور را با کمی عسل مخلوط کرده و استفاده کنید. آب انگور به عمل خلط آوری کمک بسیاری نموده و سرفه کردن را آسان تر می کند.

کشمش دارویی خانگی برای علاج سرفه

در کشمش ترکیبات مفیدی وجود دارد که در انگور وجود داشته پس می تواند به عنوان یکی از راههای درمان برای سرفه شناخته شود. شما میتوانید از کشمش برای کودکانی که هیچ راه درمانی را نمی پذیرند استفاده کنید. کشمش را بپزید و آب آن را با مقداری شکر مخلوط کرده و میل کنید.

داروی گیاهی شیرین بیان درمانی برای سرفه

شیرین بیان یکی از داروهای گیاهی می باشد که در درمان سرفه موثر است. این گیاه دارویی که به عنوان یکی از راههای درمان برای سرفه شناخته می شود، باعث تسکین گلودرد بوده و سرفه و برونشیت را نیز درمان می کند. می توانید پودر شیرین بیان را با فلفل سیاه و یا چای گیاهی مخلوط کرده و میل نمایید.

راههای درمان سرفه

روغن سیاه دانه عاملی بر درمان سرفه

یکی دیگر از راههای درمان برای سرفه استفاده از روغن سیاه دانه است. این روغن را با یک قاشق چای خوری عسل مخلوط کرده و دو بار در روز مصرف نمایید. شاهد خواهید بود که چه سریع درد گلو و سرفه ی شما تسکین خواهد یافت.

برگ آووکادو

از جمله راههای درمان برای سرفه استفاده از برگ آووکادو می باشد. مطالعات نشان داده است که این گیاه در درمان بیماری های تنگ نفس بسیار تاثیر گذار بوده و عفونت های سینوزیتی را از بین می برد. گیاه آووکادو دارای ماده فلاونوئید می باشد که گلو را مرطوب نگه داشته و منجر به کاهش سرفه شده و التهاب گلو را از بین می برد.

گل ختمی و درمان سرفه

گل ختمی یکی دیگر از راههای درمان برای سرفه است که دارای خواص ضد التهابی بوده و سرفه را کاهش می دهد. این گل را باید بجوشانید و به صورت چای مصرف نمایید. ترکیبی از موسیلاژی که در گل ختمی موجود است باعث نرم شدن گلو شده و سرفه های خشک را بهبود می بخشد.

میوه ی آناناس و درمان سرفه

برخی پزشکان به این نتیجه رسیده اند که در ریشه ی میوه ی آناناس آنزیم بروملین وجود دارد این آنزیم منجر به درمان سرفه می شود. این میوه مخاط گلو را روان کرده و به بهبود سرفه کمک می کند.

عسل معجزه گری برای سرفه

یکی از موثرترین راههای درمان برای سرفه استفاده از عسل طبیعی است. عسل به راحتی می تواند گلوی تحریک شده را تسکین دهد و با صاف کردن غشای مخاطی، می تواند سرفه را کاهش دهد. سعی کنید عسل را همراه با موادی مانند لیمو، شیر، دارچین، و فلفل ترکیب کرده و مصرف کنید.

نعناع گیاهی معجزه آسا

نعناع یکی دیگر از گیاه هایی است که می توانیم به عنوان راههای درمان برای سرفه بیان کنیم. این گیاه خاصیت درمانگری دارد آن هم به دلیل وجود منتول در این گیاه است. منتول موجود در نعنا باعث می شود گرفتگی و مخاط گلو نرم شود و از بین برود. می توانیم از این گیاه به همراه چای استفاده کنیم و یا با ان بخور دهیم.

تمام مواردی که بیان شد، بخشی از راههای درمان برای سرفه بودند. شما می توانید با استفاده از این راه ها بیماری سرفه ی خود را در منزل درمان کنید. و دیگر نیازی نیست به استفاده از داروهای شیمیایی متوسل شوید. زیرا به همان میزان که داروهای شیمیایی در درمان بیماری ها موثر هستند می توانند خود به تنهایی بیماری های جدیدی ایجاد کنند.

 حتماً ببینید:


آموزش های تصویری [آرشیو]

کیک آووکادو

طرز تهیه کیک با آووکادو

طرز تهیه باقلوا ترکیه

طرز تهیه باقلوای ترکیه فیلم مرحله به مرحله

طرز پخت مرغ با سس عسل

طرز پخت مرغ با سس عسل

کلم بروکلی کسادیا

طرز تهیه کلم بروکلی کسادیا

میوه آرایی با هندوانه

آموزش میوه آرایی با هندوانه

غذای هندی

غذای هندی خوشمزه و لذیذ

4 نوع دسر خوشمزه

دسر آسان و خوشمزه

غذای سالم و رژیمی

غذای رژیمی با سبزیجات

سالاد سزار خوشمزه و سالم و رژیمی

وبلاگ [آرشیو]

شکر کاستور آشنایی با شکر کاستور

شکر کاستور که تحت عنوان شکر کاستر نیز شناخته می‌شود یکی از انواع شکرهای دانه ریزی است که در قنادی به کار می‌رود. این نوع شکر به علت داشتن دانه‌ها و گرانول‌های فوق‌العاده ریز به راحتی در آب حل می‌شود و برای موارد شیرینی‌پزی که در آن نیازی به حرارت وجود نداشته باشد مثل شیرین کردن برش‌های میوه به کار می‌رود. در بسیاری موارد پودر قند جایگزین بسیار خوبی برای شکر کاستور به حساب می‌آید.

خوراکیهای مفید برای افزایش قد خوراکیهای مفید برای افزایش قد ، چه خوراکی هایی هستند؟

خوراکیهای مفید برای افزایش قد ، جزو خوراکی هایی هستند که بسیاری از افراد ممکن است تصور کنند که، نمی توانند دارای تاثیر مثبتی بر روی آنها برای افزایش قد داشته باشند. عده ای تصور می کنند که افزایش قد تنها تا پایان دوران بلوغ امکان پذیر است اما لازم به ذکر است که شما تا سن ۲۰ سالگی نیز می توانید با مصرف خوراکیهای مفید برای افزایش قد، قد خود را افزایش دهید.

خوراکیهای مفید برای افزایش شیر مادر خوراکیهای مفید برای افزایش شیر مادر را میشناسید؟

در این مقاله به خوراکیهای مفید برای افزایش شیر مادر و همچنین سلامت مادر و فرزند اشاره می کنیم.

خوراکیهای مفید برای تقویت حافظه خوراکیهای مفید برای تقویت حافظه و تاثیر آنها بر روی عملکرد ذهن

در این مقاله به راهکارهایی برای تقویت حافظه و ذهن و همچنین خوراکیهای مفید برای تقویت حافظه و تاثیر آنها بر روی عملکرد ذهن صحبت خواهیم کرد.

همه چیز در مورد دانه چیا و نحوه استفاده

در آمریکا چیا را به عنوان دانه ای می شناسند که در عروسکهای سفالی به شکل حیوانات کشت می شود تا پس از سبز شدن به پشم بدن آنها شباهت پیدا کند (مثل سبزه های عید نوروز ما) اما چیا در حقیقت نوعی ابر غذاست.

خوراکیهای مفید برای افراد دیابتی را می شناسید؟

در این مقاله به بیماری دیابت و خوراکی های مفید برای افراد دیابتی اشاره شده است.

دستور پخت [آرشیو]

طرز تهیه ادویه آبادانی آشنایی با طرز تهیه ادویه آبادانی

ادویه آبادانی که به ادویه 24 قلم یا ادویه آبادانی خورشتی نیز معروف است، یکی از شناخته شده­ ترین ادویه­ های جنوب ایران محسوب می­شود. همانطور که از نام آن پیداست، 24 گیاه مفید در ترکیب آن بکار رفته است. در این مقاله شما را با طرز تهیه ادویه آبادانی آشنا می­کنیم.

طرز تهیه ادویه کاری آشنایی با طرز تهیه ادویه کاری

ادویه کاری یکی از پر مصرف ­ترین ادویه­ هایی است که ب­خصوص در کشورهای شرقی مانند ایران رواج دارد. این ادویه از سبزیجات مختلفی تشکیل شده است که هر یک به ­تنهایی خواص زیادی برای سلامتی دارد. طرز تهیه ادویه کاری بسیار آسان است و می­توانید آن را در منزل تهیه و در غذاهای خود استفاده کنید. برای آشنایی با طرز تهیه ادویه کاری با ما همراه باشید

طرز تهیه ادویه گوشت آشنایی با طرز تهیه ادویه گوشت

گوشت قرمز به اشکال گوناگونی مانند استیک، بیفتک، گوشت کبابی و گوشت خورشتی مورد استفاده قرار می­گیرد. اما این غذای خوشمزه چنانچه با ادویه مخصوص طعم دار نشود، بو و طعم زخم آن باعث اذیت برخی از افراد می­شود. در این مطلب طرز تهیه ادویه گوشت را به شما آموزش می­دهیم.

طرز تهیه ادویه مرغ آشنایی با طرز تهیه ادویه مرغ

ادویه مرغ یکی از پرکاربردترین ادویه ­هایی است که در یک آشپزخانه ایرانی دیده می­شود. این ادویه مخلوطی از چند سبزی و چاشنی خوش طعم و خوش عطر است. استفاده از ادویه مخصوص مرغ می­تواند نقش مهمی در کاهش بوی زخم مرغ داشته باشد. پس با ما همراه باشید تا طرز تهیه ادویه مرغ را به شما آموزش دهیم.

طرز تهیه ادویه پاپریکا آشنایی با طرز تهیه ادویه پاپریکا خانگی

پاپریکا یک ادویه مجارستانی است و همان فلفل دلمه­ای خشک و پودر شده است. پاپریکا علاوه ­بر طعم و رنگ خوبی که به غذا می­دهد، برای سلامتی نیز بسیار مفید است. طرز تهیه ادویه پاپریکا آسان است. با این مقاله همراه باشید تا شما را با طرز تهیه این ادویه فوق ­العاده آشنا می­کنیم.

طرز تهیه ادویه ماهی آشنایی با طرز تهیه ادویه ماهی

آموزش طرز تهیه ادویه ماهی به ­شدت توصیه می­شود. چراکه بیشتر افراد به­ دلیل وجود بوی زخم ماهی و دیگر غذاهای دریایی از مصرف آنها خودداری کرده و به ­این ترتیب خود و خانواده خود را از مزایای زیاد غذاهای دریایی به ­ویژه ماهی محروم می­کنند. با ما همراه شوید تا شما را با طرز تهیه این ادویه خوش عطر آشنا کنیم.

دوستان و همراهان گرامی در صورت تمایل می توانید با آدرس ایمیل info@laziz123.ir مکاتبه نمائید.

ایمیل:

تلفن:

کانال تلگرام:

آی دی تلگرام

 

ارسال پیام
تمامی حقوق مادی و معنوی این وبگاه محفوظ می باشد | کپی برداری از مطالب این وبگاه مجاز نمی باشد.